GP Štýrska – Tři závody, tři debutová vítězství. Pro první místo si dojeli Oliveira, Bezzecchi a Vietti

Moto2 - Závod (25 kol)

Do závodu Moto2 odstartoval z pole position Aron Canet (Openbank Aspar Team), vedle kterého se do první řady postavili Jorge MartinTetsutou Nagashimou z týmu Red Bull KTM Ajo. Druhou řadu obsadili Augusto Fernandez (EG 0,0 Marc VDS) s Marcem Bezzecchim (SKY Racing Team VR46) a Remym Gardnerem (Onexox TKKR SAG Team). Do třetí řady se postavili Thomas Lüthi (Liqui Moly Intact GP), Hector Garzo (Flexbox HP 40) a Jorge Navarro (+ EGO Speed Up).

Do závodu výborně odstartoval Jorge Martin, který se hned v jeho úvodu dostal do čela. Za něj se zařadili Tetsuta Nagashima Aronem Canetem a Marcem Bezzecchim. První pětku uzavíral Augusto Fernandez a na šesté příčce se pohyboval Thomas Lüthi, před kterého se však po průjezdu první zatáčkou dostali hned dva jezdci, a to Remy Gardner a Hector Garzo.

Závod skončil ve svém počátku hned pro několik pilotů. Nejprve skončil na zemi Augusto Fernandez, jenž se pohyboval kolem čtvrtého místa. Poté spadl i Aron Canet, jenž se v kačírku držel za pravé koleno a lékaři jej odnášeli na nosítkách. Díky tomu se podařilo Jorgemu Martinovi a Tetsutovi Nagashimovi svým soupeřům mírně poodjet.

Kolo na to se pak Sam Lowes nezodpovědně vřítil do třetí zatáčky a vzal s sebou k zemi Jorgeho Navarra se Somkiatem Chantrou, který po pádu zamířil do medical centra. Brit byl za svou jízdu potrestán černou vlajkou a závod tak pro něj skončil.

V polovině závodu byl ve vedení stále Jorge Martin, kterému se podařilo vyjet si na druhého Remyho Gardnera náskok 1,637 sekundy. V těsném závěsu za ním jezdil Marco Bezzecchi, jenž na druhého ztrácel pouhých 0,276 vteřiny. S větším rozestupem se na čtvrtém místě pohyboval Tetsuta Nagashima a první pětku uzavíral Thomas Lüthi.

V okamžiku, kdy se Bezzecchi dostal před Gardnera, začal náskok Jorgeho Martina stahovat. Čtyři kola do cíle ztrácel na svého soupeře půl sekundy. Na šesté místo se před Lucu Mariniho dostal Xavi Vierge, osmý jezdil Hector Garzo a devátý Jake Dixon.

Jorge Martín si vítězství dokázal udržet a dojel si tak pro svůj druhý triumf v Moto2. Marco Bezzecchi skončil se ztrátou pouhých 0,060 sekundy Marco Bezzecchi, třetí místo pak patří Remymu Gardnerovi. Čtvrtý Tetsuta Nagashima byl pomalejší o 2,034 sekundy, pátý Thomas Lüthi projel cílem o 3,290 vteřiny později za vítězem.

AKTUALIZACE: Jorge Martin byl za vyjetí mimo trať penalizován a vítězem se tak stává Marco Bezzecchi.
AKTUALIZACE: Sam Lowes byl penalizován. Kvůli závodními incidentu odstartuje v San Marinu z pitlane.