GP Španělska - Z pole position odstartuje Fabio Quartararo. Filip Salač skončil čtrnáctý

MotoE - kvalifikace

Jako poslední vyrazili do kvalifikace jezdci MotoE. Ti mají na rozdíl od ostatních kategorií pouhé jedno kolo na to, aby zajeli svůj nejrychlejší čas. Na trať vyráží v intervalech dle toho, na kolikátém místě skončili ve volných trénincích.

Jako první se tak na dráze ocitl Jakub Kornfeil (WithU Motorsport), který svou účast v MotoE oznámil teprve před třemi týdny. V Jerezu to bylo vůbec poprvé, co se s elektronickým motocyklem seznámil, a i na základě výsledků je znát, že si na tento typ stroje stále zvyká. Čas na kolo měl o téměř sekundu pomalejší než předposlední závodník Tommaso Marcon (Tech 3 E-Racing).

Po pádu Niccola Canepy (LCR E-Team) byla vyvěšena červená vlajka. Z jezdcova stroje toho příliš nezbylo a traťový komisaři tak museli uklidit z dráhy jednotlivé kusy motocyklu.

Pro první místo v kvalifikaci si nakonec dojel Eric Granado s časem 1'48,620 sekundy. Ze druhého místa vyrazí do závodu Lucas Tulovic, ze třetího pak Dominic Aegerter. Jakub Kornfeil odstartuje z předposlední pozice.