GP Španělska – V pátek zazářil Petrucci, Kornfeil zatím s časem pro Q2

První den příprav na Velkou cenu Španělska provázelo krásné slunečné počasí. Teploty během dne vyšplhaly na pětadvacet stupňů, takže pro všechny příznivé podmínky. První dva volné tréninky dnes absolvovali jezdci tříd Moto3, MotoGP a Moto2. V MotoGP se tréninky započítávají do kombinace časů a nejrychlejších deset postupuje přímo do druhé kvalifikace Q2. Podobně jsou na tom u nižších kategorií jen s tím rozdílem, že přímý postup získá čtrnáct jezdců. Do kombinace se počítá i třetí volný trénink, takže definitivní pořadí poznáme až v sobotu dopoledne. V Moto3 zajel nejrychleji Niccoló Antonelli, Jakub Kornfeil je čtrnáctý, Filip Salač šestadvacátý. V královské kubatuře MotoGP zajel nejrychleji jezdec Ducati Danilo Petrucci, Karel Abraham je dvaadvacátý. V třídě Moto2 zajel nejrychleji Jorge Navarro, který den uzavřel drsným pádem.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách byl na špici časomíry Andrea Migno (Bester Capital Dubai) s časem 1'48,158 sekundy. Druhý Stefano Nepa (Fundacion Andres Perez77), jezdec na divokou kartu, ztrácel padesát tisícin, třetí Tony Arbolino (VNE Snipers) byl o devadesát tisícin pomalejší. Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a Ayumu Sasaki (SIC Racing Team) uzavírali pětici nejrychlejších. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) nastupuje do španělské GP po zlomenině klíční kosti, kterou mu ještě v Texasu operovali. Jezdec KTM byl v polovině tréninku sedmnáctý s časem 1'48,955 sekundy, což znamenalo ztrátu na prvního ve výši osmi desetin. Dvacátý Filip Salač (Redox PrüstelGP) byl s časem 1'48,127 sekundy byl poslední v jedné sekundě.

První trénink vyhrál John McPhee (Petronas Sprinta Racing) časem 1'47,052 sekundy. Druhý Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) ztratil 0,147 sekundy, třetí Riccardo Rossi (Kömmerling Gresini Moto3) byl o 0,165 sekundy pomalejší, ale v závěru tréninku to měl s pádem v první zatáčce. Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) je čtvrtý a pátý byl Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46). Jakub Kornfeil zajel v posledním měřeném kole 1'47,453 sekundy a skončil na výborné osmé pozici se ztrátou čtyř desetin na prvního. Filip Salač je s časem 1'47,952 sekundy dvacátý a na prvního ztrácí devět desetin.

GP Španělska, Moto3 – 1.volný trénink