GP Španělska - Sobotu v Jerezu ovládl Fabio Quartararo, Filip Salač odstartuje dvanáctý

Moto2 - 2. kvalifikace

Remy Gardner (Red Bull KTM Ajo) nastavil hned v prvním měřeném kole nejlepší čas víkendu 1'40,667, a zaujal tak pozici vedoucího závodníka. O 0,071 sekundy pomaleji jezdil Fabio Di Giannantonio (Federal Oil Gresini Moto2) a špatně nejel ani třetí Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46), jenž se taktéž vlezl do ztráty jedné desetiny sekundy.

Aron Canet (Inde Aspar Team) během svého útoku na nejrychlejší čas skončil na zemi. Motorka však byla téměř nepoškozená a jezdec se tak okamžitě mohl vrátit na trať. Do obdobné situace se později dostal i Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing), jehož motocykl skončil uprostřed trati.

Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) v závěru na dálku bojoval s Gardnerem o pole position, útok se mu však nepovedl a jezdec skončil na zemi. Překonat Australana se pokusil i Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo), na posledních dvou úsecích trati však ztratil, a nakonec jeho čas stačil až na čtvrtou příčku.

Vítězství si tedy uhájil Remy Gardner. Spolu s ním z první řady odstartují Fabio Di Giannantonio a Marco Bezzecchi, za které se zařadí již zmíněný Raul Fernandez, Sam Lowes a Xavi Vierge. Třetí řada bude patřit Augustu Fernandezovi, Joeovi Robertsovi a Aimu Ogurovi, čtvrtá pak Jakeovi Dixonovi, Aronu Canetovi a Jorgemu Navarrovi.

GP Španělska, Moto2 - 2. kvalifikace