GP Španělska - kvalifikační sobota

MotoGP – 1.kvalifikace

Tak hned v úvodu měl smůlu Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project), protože spadl a jeho motorka byla natolik poškozená, že s ní nemohl dál pokračovat. To znamenalo jediné a to, že musel zpátky do boxů a vzhledem k tomu, že má kvalifikace jen patnáct minut, naděje na nějaké dobré umístění na startovním roštu byla v nedohlednu. Po jeho výkonu ve čtvrtém tréninku opravdu velká škoda. V šesté minutě havaroval Colin Edwards (NGM Mobile Forward Racing), který už měl alespoň zajetý osmý čas. O postupové dva místa bojovala trojice Michele Pirro (Ducati Team – divoká karta), Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) a jezdcem kategorie CRT Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar).

V samotném závěru byl v postupové dvojce Michele Pirro a Stefan Bradl, jenže to se v okamžiku změnilo, když Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3) dokázal časem 1´39,990 sekundy převzít vedení a Aleix Espargaró časem 1´40,085 sekundy zaujmout druhé místo. V posledním měřeném kole Stefan Bradl ani v jednom ze tří úvodních sektorů nezajel rychlejší čas, ale ten závěrečný zvládl fantasticky a zajel nejrychlejší čas první kvalifikace. Mezi elitní desítku tak postupuje Stefan Bradl s Bradley Smithem. Lukáš Pešek startuje do závodu třiadvacátý.