GP San Marina – Na pole position dosáhl Viňales, Ferrari vyhrál závod MotoE

Druhý den Velké ceny San Marina byl opět ve znamení krásného letního počasí. Ve třetích trénincích jezdci rozhodli, kdo postoupí do druhých kvalifikací přímo a kdo bude muset projít Q1. První místo na startu má v třídě Moto3 Japonec Tatsuki Suzuki, jezdec domácího týmu SIC58 Squadra Corse. Filip Salač odstartuje do závodu dvanáctý, Jakub Kornfeil patnáctý. V královské kubatuře byl nejrychlejší Maverick Viňales, který v neděli odstartuje z první pozice. Čech Karel Abraham se do závodu kvalifikoval jednadvacátým časem. Jako poslední jeli kvalifikace jezdci Moto2 a pole position může slavit domácí Fabio Di Giannantonio. V sobotu jeli první závod jezdci MotoE a jeho vítězem je domácí jezdec Matteo Ferrari. Program v Misanu pokračuje v neděli dnem závodu.

Moto3 – 3.volný trénink

V pětadvacáté minutě tréninku byl na první pozici Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) s kolem za 1'42,470 sekundy. Jen 0,081 sekundy ztrácel Marcos Ramirez (Leopard Racing), přes dvě desetiny třetí Tony Arbolino (VNE Snipers). Filip Salač (Redox PrüstelGP) měl desátý čas 1'43,360 sekundy, ale ten mu zatím v kombinaci tréninkových časů nestačil na přímý postup do Q2. O přímý postup přišel také Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) jemuž patřil třináctý čas 1'43,416 sekundy. Vše mělo rozhodnout až posledních patnáct minut, protože to byl okamžik pro zajetí tréninkového maxima s cílem se dostat do Top14.

Bitva o přímý postup do druhé kvalifikace odstartovala přibližně čtyři minuty před koncem tréninku. Všichni jezdci vyrazili na trať a každý se chtěl za tím druhým vytáhnout mezi nejrychlejších čtrnáct. Chybu udělal Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0), který havaroval podobně jako Ayumu Sasaki (SIC Racing Team). Oba tím o šanci zajet přímý postup přišli.

Třetí trénink vyhrál Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) jehož maximem je čas 1'42,127 sekundy. Na druhém místě je Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), třetí Marcos Ramirez. Výborně si vedl Filip Salač, který má přímý postup díky šestému času 1'42,628 sekundy. Posledním rychlým kolem si poslední postupové místo do Q2 zajistil čtrnáctý Jakub Kornfeil, který byl v tréninku třináctý s časem 1'42,836 sekundy.

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink