GP San Marina – Kvalifikaci ovládli jezdci tří ladiček, pole position má Viňales, Salač desátý v Moto3

MotoGP – Kvalifikace (Q2)

Bitvu o pole position hned v úvodu vzdal Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), jemuž vyšla první kvalifikace, ale ve druhé šel hned k zemi. O první pozici na startu se mezi tím přetahoval první Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) a druhý Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), který na Francouze ztrácel 0,086 sekundy. Třetí byl Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), čtvrtý Francesco Bagnaia (Pramac Racing) a pátý Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Čtyři minuty před koncem jel rychlé kolo Maverick Viňales, který byl na dráze téměř sám a povedlo se mu zajet 1'31,787 sekundy, což mu stačilo, aby převzal provizorní pole position na startu. Zatím ale neměl vyhráno, jelikož svá poslední rychlá kola plánovali zajet i ostatní Viňalesovi soupeři.

Skvěle zajel Franco Morbidelli, když s časem 1'31,411 sekundy byl na moment nejrychlejším jezdcem na dráze. Nakonec ale prohrál bitvu o pole position rozdílem tří desetin, když Maverick Viňales nastavil 1'31,411 sekundy. Třetím časem se do závodu kvalifikoval Fabio Quartararo. Čtvrtý jezdec Yamahy a čtvrtý v pořadí Valentino Rossi ztratil na první řadu jen 0,086 sekundy. S Italem odstartuje z druhé řady Australan Jack Miller a Ital Francesco Bagnaia.

GP San Marina, MotoGP – Kvalifikace (Q2)