GP San Marina – Kvalifikaci ovládli jezdci tří ladiček, pole position má Viňales, Salač desátý v Moto3

Druhý den příprav na Velkou cenu San Marina byl o třetích trénincích a kvalifikacích. Pole position v kvalifikaci Moto3 vybojoval Japonec Ai Ogura, Filip Salač zajel desátý čas. V královské kubatuře MotoGP vyhrál bitvu o nejrychlejší kolo Maverick Viňales a za ním jsou seřazení další tři jezdci tří ladiček. V kvalifikaci Moto2 zajel nejrychleji Sam Lowes, jeho první pole position od roku 2016 a ještě v novém rekordu okruhu, jenže do závodu musí startovat kvůli penalizaci ze Štýrska z boxové uličky. Neděle je dnem závodu prvního podniku na okruhu Marca Simoncelliho.

Moto3 – 3.volný trénink

V posledním třetím volném tréninku jezdci bojovali o časy, které je dostanou v kombinaci s posledními dvěma tréninky mezi nejrychlejších 14 jezdců. Tato čtrnáctka má totiž přímý postup do druhé kvalifikace (Q2).

Nejrychlejším jezdcem sobotního tréninku byl John McPhee (Petronas Sprinta Racing), jemuž se povedlo zajet 1'42,415 sekundy. Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) to měl s dvěma pády, ale i přesto je jen s dvěma tisícinami ztráty druhý. Třetí Albert Arenas (Solunion Aspar Team Moto3) ztratil 0,022 sekundy, čtvrtý Raul Fernandez (Red Bull Ktm Ajo) byl o 0,057 sekundy pomalejší a v jedné desetině je ještě Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3) a Andrea Migno (SKY Racing Team VR46). Celkem šest jezdců v desetině, tomu se říká vyrovnané pole! Filip Salač (Rivacold Snipers Team) je s časem 1'43,038 sekundy čtrnáctý a má přímý postup do Q2.

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink