GP San Marina – V Misanu slaví vítězství Márquez, Salač devátý v Moto3

Moto3 – Závod (23kol)

Do závodu na 23 kol odstartoval z první řady Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team) a Tony Arbolino (VNE Snipers). Z druhé řady startoval Jaume Masia (WWR), Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) a Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Třetí řada a trojice Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team) a Marcos Ramirez (Leopard Racing). Filip Salač (Redox PrüstelGP) vyrazil do závodu dvanáctý, patnáctý odstartoval Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP).

Ještě v prvním kole havaroval po kontaktu Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race) a Kaito Toba (Honda Team Asia). O něco později spadl Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing). Závodní pole vedl po druhém kole Tatsuki Suzuki za nímž jel Tony Arbolino, Aron Canet, Lorenzo Dalla Porta a Andrea Migno (WWR). Na zemi skončil Alberto Arenas a Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0).

Jezdci odjeli pět kol a mimo hru už byl kvůli poruše techniky Aron Canet a došlo k další nehodě, kde zůstal ve štěrku ležet Tom Booth-Amos (CIP Green Power). Ital Niccolo Antonelli dostal highsider a spadl pod kola Celestina Viettiho, takže oba skončili na zemi. V sedmém kole jel Filip Salač na jedenácté pozici, Jakub Kornfeil byl čtrnáctý. Závodní pole vedl Japonec Suzuki, těsně za ním byl Ital Arbolino. Třetí v pořadí Dalla Porta ztrácel na vedoucí dvojici něco přes jednu sekundu, ale vzhledem k tomu, že byl Canet mimo hru, potřeboval hlavně závod na této pozici dokončit.

Do druhé poloviny závodu najížděl na špici pole Tatsuki Suzuki, jemuž se stále nedařilo setřást druhého Tony Arbolina, který jel těsně za Japoncem. Druhou skupinu vedl Lorenzo Dalla Porta, jemuž na první dva chybělo něco přes půl sekundy. Čtvrtý jel Andrea Migno, pátý byl Jaume Masia. Třetí skupinu vedl sedmý Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46), osmý jel John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a devátý Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Na desáté pozici byl Filip Salač, který si jel pro nejlepší výsledek závodu dosavadní kariéry jezdce Moto3. Jakub Kornfeil jel dvanáctý, ale na týmového kolegu ztrácel kolem pěti sekund.

V době, kdy do konce závodu zbývalo odjet pět kol byl na špici pole Jaume Masia, druhý Tony Arbolino, třetí Tatsuki Suzuki, čtvrtý Lorenzo Dalla Porta, čtvrtý Ai Ogura (Honda Team Asia) a pátý Andrea Migno na něhož se už dotahoval John McPhee. Druhá skupina, kterou vedl osmý Foggia a jejíž součástí byl také jedenáctý Filip Salač, ztrácela na Skota přes 2,5 sekundy. Dvanáctý byl Jakub Kornfeil, ale ten jel osm sekund za Salačem. Poslední kola byla pro jezdce bojující o pódiové pozice skutečně na ostří nože. V předposledním kole dostal Jakub Kornfeil penalizaci v podobě „Long Lap Penalty“.

V posledním kole, jen kousek před cílem, neudržel motorku na dráze Andrea Migno (zřejmě po kontaktu s Arbolinem) a vzal sebou k zemi Japonce Ai Oguru. To byli jezdci vedoucí skupiny bojující o pódiové pozice. Závod k radosti domácího týmu vyhrál Tatsuki Suzuki, jenž získal svůj první triumf Moto3. Na druhém místě skončil John McPhee a třetí Tony Arbolino. Lídr průběžného hodnocení Lorenzo Dalla Porta dostal 3 sekundy penalizaci za překročení limitu tratě a skončil osmý. Skvělý výsledek si připisuje Filip Salač, jehož deváté místo jeho nejlepším výsledkem premiérové sezony Moto3. Jakub Kornfeil bodoval dvanáctým místem v cíli.