GP San Marina – V Misanu vyhrál Dovizioso

Moto 2 - Závod

Do závodu na 25 kol vyrazil z pole position Francesco Bagnaia (SKY Racing Team VR46), z druhého místa pak Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP) a ze třetího Mattia Pasini (Italtrans Racing Team). Z druhé řady odstartovala trojice Fabio Quartararo (+ Ego Speed Up Racing), Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2), ze třetí pak Luca Marini (SKY Racing Team VR46), Alex Márquez (EG 0,0 Marc VDS) a Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo). První dvanáctku uzavřeli z páté řady jedoucí Joan Mir (EG 0,0 Marc VDS), Xavi Vierge (Dynavolt Intact GP) a Augusto Fernandez (Pons HP40).

Do 105 kilometrů dlouhého závodu nejlépe odstartoval Francesco Bagnaia, za něj se zařadil Marcel Schrötter a první trojici uzavřel Brad Binder. Dobrý start předvedl také Miguel Oliveira, nevyšel mu však nájezd do úvodní zatáčky a propadl se na páté místo. Hned v prvním kole upadl Alex Márquez, kterého srazil k zemi Augusto Fernandez. Oba jezdci se vrátili na trať, avšak se značnou ztrátou více než 15 sekund. Incident mezi piloty se bude řešit po závodě.

Mezitím se před Marcela Schröttera dostali Mattia Pasini a Miguel Oliveira a dorážel na něj také Joan Mir, který sváděl těsný souboj s Jorge Navarrem. První místo si naopak stále držel Francesco Bagnaia, jenž jel s téměř sekundovým náskokem na pronásledujícího Itala.

V desátém kole kvůli technickému problému ze závodu odstoupil Luca Marini, který si v minulém závodě dojel pro třetí příčku. Na první pozici i nadále jezdil Francesco Bagnaia, který svůj náskok na pronásledovatele navýšil na více než sekundu. Druhý stále jel Mattia Pasini, třetí pak Miguel Oliveira. V poslední zatáčce na okruhu v Misanu uletěl Samu Lowesovi předek a už poněkolikáté v letošní sezóně byl nucený odstoupit ze závodu.

V osmnáctém kole se před Mattiu Pasiniho dostal Miguel Oliveira, který okamžitě vyrazil na stíhací jízdu svého největšího soupeře v boji o titul mistra světa Francesca Bagnaiu. Na něj však jeho pronásledovatelé ztráceli více než tři sekundy. Na čtvrtém místě stále jezdil Marcel Schrötter, na nějž i nadále dorážel neustále se zrychlující Joan Mir. Jorge Navarro pak obdržel od ředitelství závodu trest a musel na svou šestou příčku pustit Lorenza Baldassarriho.

O patnácté, respektive šestnácté místo pak sváděli souboj Andrea Locatelli a Stefano Manzi, který však svůj motocykl nedokázal udržet na trati a pouhých pět kol do konce upadl. Na začátku upadnuvší Alex Márquez bojoval na 21. místě, Augusto Fernandez pak jezdil o příčku výše.

Ve 23. kole byla Romanu Fenatimu kvůli bezohledné jízdě vystavena černá vlajka. Stefanu Manzimu, jenž se vrátil do závodu, totiž sáhl v prostoru startu a cíle na brzdu. Chtěl jej tak zřejmě potrestat za jejich dřívější incident v závodě, v němž zavinil Stefano Manzi vyjetí Romana Fenatiho z tratě. Potrestán byl také Joan Mir, který před sebe musel pustit Mattiu Pasiniho.

Aktualizace: Romano Fenati byl za svůj zákrok dodatečně potrestán stopkou na dva závody. Stefano Manzi pak dostal za zavinění vyjetí Fenatiho z trati trest v podobě odsunutí o šest startovních pozic dozadu v závodě v Aragonu.

Vítězem závodu se stal Francesco Bagnaia, druhé místo si pak jen těsně vybojoval Miguel Oliveira. Svého prvního pódia se po několika letošních bramborových pozicích dočkal také německý pilot Marcel Schrötter, který projel cílem na třetí příčce. Čtvrté místo obsadil Mattia Pasini, páté pak Joan Mir.