GP Rakouska – Pole position má Márquez, McPhee a Nagashima

Moto2 – Kvalifikace (Q2)

Po první části kvalifikace vedl tabulku s časem 1'28,718 sekundy Japonec Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team). Necelou desetinu ztrácel Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), třetí Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) byl o 0,138 sekundy pomalejší. Problém měl Marcel Schrötter (Dynavolt Intact GP), který havaroval v šesté zatáčce v době, kdy byl šestnáctý v pořadí. Němci se na Red Bull Ringu příliš nedaří, protože celkem dvakrát skončil na zemi už v pátek.

Výborně zajel rakouskou kvalifikaci Tetsuta Nagashima, jenž si na konto připsal čas 1'28,718 sekundy a první pole position jezdce Moto2. Na druhé pozici je Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který Japonce nedokázal porazit a ztratil 0,073 sekundy. Velkým překvapením je rovněž třetí místo, které vybojoval Somkiat Chantra. Ital Enea Bastianini ještě v posledním kole bojoval o první řadu, ale na tu nakonec ztratil 0,047 sekundy a do závodu odstartuje čtvrtý. Lídr průběžného hodnocení Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) do závodu vyrazí až jedenáctý.