GP Rakouska – Páteční tréninky odpoledne ovlivnil silný déšť

MotoGP – 1.volný trénink

V úvodních minutách řešil problémy s technikou Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který musel zajet na okraj dráhy, když mu v motorce něco nepříjemně zarachotilo, jako by propočítal všechna ozubená kolečka v převodovce. Rossi dostal motorku do boxů, sedl na druhou a pokračoval v tréninku. Po patnácti minutách vedl Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1'24,411 sekundy.

Po odjetých pětadvaceti minutách tréninku zůstával na špici časomíry Marc Márquez s maximem na 1'24,411 sekundy. Druhý Andrea Dovizioso (Ducati Team) ztrácel dvě desetiny, třetí Jorge Lorenzo (Ducati Team) byl o 0,427 sekundy pomalejší. Pětici nejrychlejších uzavírala dvojice Danilo Petrucci (Alma Pramac Racing) a Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol). Poslední jezdci v jedné sekundě byli Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) a sedmý Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Český závodník Karel Abraham (Ángel Nieto Team) prozatím figuroval na třiadvacáté pozici s kolem za 1'26,730 sekundy, což představovalo ztrátu na prvního 2,319 sekundy.

Jak skončil víkend v Brně, tak podobně začíná program rakouské Grand Prix, jelikož na prvních třech místech výsledkové tabulky máme jezdce Ducati. Trénink vyhrál Andrea Dovizioso, který zajel maximum na 1'23,830 sekundy. Na druhé pozici ztrácí Jorge Lorenzo dvě desetiny, třetí Danilo Petrucci byl o půl sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Marc Márquez a Andrea Iannone.

Druhou pětku tvoří jezdci jako Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), Cal Crutchlow, Tito Rabat (Reale Avintia Racing), Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) a Maverick Viňales (Movistar Yamaha MotoGP), jemuž se v předposledním měřeném kole povedlo z Top10 dostat týmového kolegu Rossiho. Pokud by dnes odpoledne a v sobotu ráno pršelo, tento trénink určí postupovou desítku pro Q2. Karel Abraham zrychlil a s časem 1'25,541 sekundy se posunul na dvacáté místo.