GP Rakouska – Páteční tréninky odpoledne ovlivnil silný déšť

První den příprav na závody rakouské Grand Prix byl ve znamení prvních tréninků na suchém povrchu a druhých tréninků, které se už jely na mokré dráze Red Bull Ringu. Z toho je jasné, že maxima dne jezdci nastavili už dopoledne, tedy až na Moto3, odpoledne už týmy zkoušely nastavení do deště. V Moto3 je po prvních jízdách nejrychlejším jezdcem Jaume Masia, Jakub Kornfeil je třináctý. V královské MotoGP zajel nejrychleji Marc Márquez, Karel Abraham je dvacátý. Program prvních dvou tréninků uzavřeli jezdci Moto2, kde zajel nejrychleji Francesco Bagnaia.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách tréninku vedl John McPhee (CIP Green Power) časem 1'38,324 sekundy. Druhý Enea Bastianini (Leopard Racing) ztrácel 0,055 sekundy, třetí Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) byl o 0,114 sekundy pomalejší. Do dvou desetin stačil zajet čtvrtý Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a pátý Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) figuroval s časem 1'39,079 sekundy na jedenácté pozici, kde na prvního ztrácel 0,755 sekundy.

První trénink vyhrál časem 1'37,218 sekundy Jaume Masia, jemuž parádně vyšlo poslední měřené kolo, jímž překonal Marca Bezzecchiho rozdílem 0,081 sekundy. Třetí je Lorenzo Dalla Porta, čtvrtý Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) a pátý John McPhee. Český závodník Jakub Kornfeil je s kolem za 1'37,902 sekundy osmý a na prvního ztrácí 0,684 sekundy.

Ve druhé polovině tréninku havaroval v šesté zatáčce Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) a ve stejném místě spadl v posledních sekundách tréninku Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). V první zatáčce skončil na zemi Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Vše by se mělo obejít bez zranění.

Do tréninku nastoupil Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který má jen týden po operaci zlomené ruky. Španěl dostal pro první trénink zelenou a v jeho polovině měl na kontě devětadvacátý čas 1'40,123 sekundy. Nakonec byl Martin třiadvacátý s kolem za 1'38,744 sekundy.

GP Rakouska, Moto3 – 1.volný trénink