GP Rakouska – Kvalifikační bitvu vyhrál Iannone, Rossi je druhý

Moto3 – Kvalifikace

Po úvodních deseti minutách měl nejrychlejší kolo 1'37,359 sekundy Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), který vedl náskokem třinácti tisícin na druhého v pořadí Joana Mira (Leopard Racing). Na třetí pozici figuroval Jules Danilo (Ongetta Rivacold), čtvrtý byl Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a první pětici nejrychlejších uzavíral Philipp Öttel (Schedl GP Racing). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) zajel 1'38,021 sekundy, což mu dávalo sedmnáctou pozici a následně se posunul na jedenáctou příčku s časem 1'37,814 sekundy.

V polovině kvalifikace zůstával Brad Binder na provizorní pole position s časem 1'36,485 sekundy. Druhý Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) ztrácel necelé dvě desetiny, do půl sekundy se vešli Joan Mir a Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo). Nizozemec se snažil následovat týmového kolegu a nějakou dobu byl druhý, ale moc se mu to nedařilo a byl také mezi jezdci, kterým rušili čas za výjezd z tratě. Jakub Kornfeil byl po dvaceti minutách s 1,3 sekundy ztráty patnáctý v pořadí.

Deset minut před koncem kvalifikace zůstávalo pořadí jezdců na předních místech celkem bez větších změn. První místo Brad Binder, druhé Enea Bastianini, třetí Fabio Quartararo. Na čtvrté pozici byl Joan Mir, pátý Philipp Öttel a šestý Bo Bendsneyder. Jakub Kornfeil zůstával na maximu 1'37,814 sekundy, což mu stačilo na dvaadvacátou pozici. Joan Mir zajel 1'36,228 sekundy a rázem byl první on. Pak ale vyjel mimo dráhu a v kačírku spadl, takže musel na rychlou opravu do boxů.

Kvalifikaci vyhrál časem 1'36,228 sekundy Joan Mir, jehož zaváhání nikdo ze soupeřů nevyužil. Brad Binder v závěru bojoval o pole position, ale rychlé kolo mu zničil Albert Arenas, který po výjezdu mimo trať najel zpátky do rychlé stopy aniž by se podíval, zda tam někdo nejede. Jihoafričan a lídr průběžného hodnocení tak odstartuje druhý. První řadu uzavře Enea Bastianini. V Rakousku se nedaří Jakubovi Kornfeilovi, který se do závodu kvalifikoval na pětadvacátou pozici.