GP Portugalska - Z pole position v neděli odstartuje Miguel Oliveira

MotoGP - 3. volný trénink

Na prvním místě se po prvních dvaceti minutách na trati pohyboval Miguel Oliveira (Red Bull KTM Tech 3) s časem 1'40,290 sekundy. Jelikož však páteční časy byly rychlejší, musel o postup do druhé kvalifikace bojovat. Druhá příčka patřila Aleixovi Espargarovi (Aprilia Racing Team Gresini), jenž na svého soupeře ztrácel pouhých 0,092 sekundy, třetí pak jezdil Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU). Stefan Bradl (Repsol Honda TEAM) se pohyboval na místě čtvrtém a vítěz pátečních tréninků Johann Zarco na pozici páté. Jeho čas ze včerejška doposud nikdo nedokázal překonat. Do ztráty jedné sekundy jezdilo celkem třináct závodníků.

Jak již bývá zvykem, nejrychlejší časy se zajížděly v posledních vteřinách. Na první pozici se vystřídalo hned několik závodníků, nakonec byl však v tréninku nejlepší Jack Miller (Pramac Racing), který objel okruh za 1'39,205 sekundy. Se ztrátou 0,125 vteřiny skončil druhý Miguel Oliveira, třetí místo pak připadlo Alexi Rinsovi (TEAM Suzuki ECSTAR). Do ztráty jedné sekundy se vlezlo ještě dalších čtrnáct závodníků.

Přímý postup do druhé kvalifikace si vybojovala trojice výše zmíněných pilotů spolu s Andreem Doviziosem (Ducati Team), Takaaki Nakagamim, Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT), Polem Espargarem (Red Bull KTM Factory Racing), Stefan Bradl (Repsol Honda), Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Johann Zarco (Esponsorama Racing).