GP Portugalska - Sobotu v Portimau ovládl Fabio Quartararo, Filip Salač odstartuje ze šestnáctého místa

Fabio Quartararo odstartuje poprvé v letošní sezóně z pole position, kterou získal s časem 1'38,862 sekundy. Ten v závěru sice překonal Francesco Bagnaia, ředitelství ho však vzhledem k tomu, že ho zajel pod žlutou vlajkou, zrušilo. Vedle Francouze se postaví Alex Rins a jeho krajan Johann Zarco, Marc Márquez pak do svého prvního závodu po devíti měsících vyrazí z místa šestého. Filipovi Salačovi kvalifikace nevyšla. V jejím závěru upadl a odstartuje až šestnáctý. První místo získal v Moto3 Andrea Migno, v Moto2 pak Sam Lowes.

Moto3 - 3. volný trénink

Jezdci Moto3 své páteční časy během několika úvodních minut smazali a začali trať objíždět až o půl sekundy rychleji. V polovině vymezené čtyřicetiminutovky byl nejlepším na trati Tatsuki Suzuki (SIC Squadra Corse) s časem 1'49,012 sekundy, který však záhy překonali Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3) a Dennis Foggia (Leopard Racing).

V závěru třetího volného tréninku se již zdálo, že čas Gabriela Rodriga nikdo nevylepší, Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) však zabral a ve svém patnáctém kole objel okruh za 1'48,214 sekundy a stal se jeho vítězem. Rodrigo skončil se ztrátou 0,052 vteřiny na druhém místě, Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) pak obsadil příčku třetí. Jeho týmový kolega Pedro Acosta byl odmávnutý na čtvrté příčce, nejlepší pětku pak uzavřel Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing) se ztrátou 0,151 sekundy na Migna. Filipovi Salačovi (Rivacold Snipers Team) jen těsně unikl přímý postup do druhé kvalifikace.

Spolu s ním se tam podívají zmiňovaní Migno, Rodrigo, Masia, Acosta a Binder s Jeremym Alcobou, Dennisem Foggiou, Niccoló Antonellim, Tatsuki Suzukim, Sergiem Garciou, Xavierem Artigasem, Izanem Guevarou, Denizem Öncüem a Johnem McPheem.

GP Portugalska, Moto3 – 3. volný trénink