GP Německa – První den na Sachsenringu zajel nejrychleji Márquez

MotoGP – 2.volný trénink

V polovině tréninku byl první s časem 1'21,113 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), jehož bilance na Sachsenringu je jedním slovem vítězná jak co se týče kvalifikací, tak samotných závodů. Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) byl druhý a třetí v pořadí byl Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini). Jack Miller (Alma Pramac Racing) a Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) uzavírali pětici nejrychlejších. Český závodník Karel Abraham (Reale Avintia Racing) měl prozatím dvacátý čas 1'22,423 sekundy. Do tréninku nenastoupil Francesco Bagnaia (Pramac Racing), jelikož ten musel do nemocnice na vyšetření. Následek pádu z prvního tréninku.

Trénink vyhrál Marc Márquez s kolem za 1'20,705 sekundy. Španěl byl jediný s kolem pod minutu a jednadvacet sekund. Na druhé pozici ztrácí Alex Rins přes tři desetiny, třetí je Fabio Quartararo. Francouz jel kolo na první pozici, ale v jednu chvíli potkal pomalejšího týmového kolegu Morbidelliho, takže musel na brzdy a hodně se na Itala vztekal. Ten asi dostane penalizaci, uvidíme. Postup pro Q2 má prozatím také čtvrtý Maverick Viňales a pátý Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing). Druhá pětka s postupem je Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), Jack Miller (Alma Pramac Racing), Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati), Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) a desátý Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP). Karel Abraham trénink uzavřel sedmnáctým časem 1'21,897 sekundy.