GP Německa – Pole position slaví Márquez, Lorenzo dvakrát spadl

Moto2 – Kvalifikace

V polovině kvalifikace byl s časem 1'24,514 sekundy první Johann Zarco (Ajo Motorsport). Japonec Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) ztrácel jen necelou desetinu, třetí v pořadí byl Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40). Časy do pátého místa zajeli Simone Corsi (Speed Up Racing) a Lorenzo Baldassarri (Forward Racing). Britský závodník Danny Kent (Leopard Racing) do kvalifikace vůbec nenastoupil, protože má zlomená žebra a víkend pro něho předčasně skončil.

Téměř celou druhou polovinu kvalifikace se nic nedělo a už to vypadalo, že si dá Johann Zarco k dnešním narozeninám pole position, ale v posledním měřeném kole nastavil Takaaki Nakagami čas 1'24,274 sekundy a první místo na startu získal Japonec. Francouz Johann Zarco byl o víc jek dvě desetiny pomalejší. Na třetí místo se posunul Alex Rins. Kompletně se promichyly pozice ve druhé řadě, kde je nyní Simone Corsi, Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP). Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) do závodu odstartuje desátý. Posledním jezdcem v jedné sekundě je osmnáctý Xavier Simeon (QMMF Racing Team).