GP Německa – Marc Márquez si na Sachsenringu dojel pro desáté vítězství, Jakub Kornfeil bojoval o pódium

Moto2 - Závod (28 kol)

V sobotní kvalifikaci si pole position vyjel Alex Márquez (EG 0,0 Marc VDS), kterého v první řadě doplnili Luca Marini (SKY Racing Team VR46) s domácím jezdcem Marcelem Schrötterem (Dynavolt Intact GP). Do druhé řady se postavili Fabio Di Giannantonio (MB Conveyors Speed Up) s Augustem Fernandezem (FLEXBOX HP 40) a Ikerem Lecuonou (American Racing KTM), ze sedmé až deváté pozice pak startovali Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo), Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS) a Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team).

Start se nejlépe vyvedl Luca Marinimu (SKY Racing Team VR46), který byl následován Marcelem Schrötterem (Dynavolt Intact GP) a Fabiem Di Giannantoniem (MB Conveyors Speed Up). Ten se však záhy propadl na šestou pozici a na jeho původní třetí příčce jej vystřídal Iker Lecuona (American Racing KTM). Čtvrtý jel Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS) a pátý jeho týmový kolega Alex Márquez. V prvním kole pak skončili na zemi Xavier Cardelús (Sama Qatar Angel Nieto Team) a Jake Dixon (Sama Qatar Angel Nieto Team).

Záhy se už do vedení závodu dostal Iker Lecuona, o druhé a třetí místo se pak přetahovali Alex Márquez Lucem Marinim. Velmi dobře odstartoval Brad Binder, který se ze sedmnácté příčky propracoval až na pozici pátou se ztrátou 0,590 sekundy na čelo závodu.

V osmém kole vystřídal chybujícího Ikera Lecuonou na prvním místě Alex Márquez, Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) se postupně propadal a jel až na třinácté příčce, několik míst oproti startovnímu gridu ztratil také patnáctý Jorge Navarro (MB Conveyors Speed Up) a příliš se nedařilo ani Samu Lowesovi (Federal Oil Gresini Moto2).

Brad Binder náskok unikajících jezdců Ikera Lecuonu Alexem Márquezem neustále stahoval a jakmile se dostal před Xaviho Viergeho, vydal se na stíhací jízdu. Půlsekundovou ztrátu lehce smazal a v desátém kole závodu už jel na druhé příčce za bratrem úřadujícího mistra světa královské kubatury.

Dopředu se propracovával také Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP), který však při předjíždění nešťastně shodil Xaviho Viergeho bojujícího o čtvrté místo. Incident následně vyšetřilo vedení závodu, které Švýcarovi udělilo trest v podobě long lap penalty.

Marcel Schrötter se ze šesté příčky začal pomalu propracovávat zpět a v poslední třetině závodu už z druhé pozice stíhal vedoucího Alexe Márqueze. Brad Binder se mezitím naopak propadl na čtvrté místo, za ním jedoucí Fabio Di Giananantonio už ztrácel 1,783 sekundy. Jorge Martin se stále držel v první desítce, Luca Marini z ní pak naopak vypadl.

V posledních kolech závodu se v boji o třetí místo utkali Marcel Schrötter Ikerem Lecuonou, kteří se několikrát vzájemně předjeli. Španěl nakonec v samotném závěru upadl a Schrötter už si tak v klidu dojel pro bronz.

Vítězem klání na Sachsenringu se stal Alex Márquez, který se díky zisku 25 bodů dostává do vedení šampionátu před Thomase Lüthiho, jenž dojel pátý. Druhý byl odmávnutý Brad Binder, který předvedl německému publiku neuvěřitelnou stíhací jízdu, když se dopředu propracovával až ze sedmnácté pozice na gridu. Čtvrtý pak skončil Fabio Di Giananantonio.