GP Německa – Marc Márquez si na Sachsenringu dojel pro desáté vítězství, Jakub Kornfeil bojoval o pódium

MotoGP - Warm Up

Zahřívací trénink nejlépe započal Johann Zarco (Red Bull KTM Factory Racing), který nastavil čas 1'28,310 sekundy. O 0,366 vteřiny pomalejší byl Andrea Dovizioso (Ducati Team), třetí příčka pak patřila Miguelovi Oliveirovi (Red Bull KTM Tech 3).

Spousta jezdců zůstávala dlouho v boxech a na trati se ukázala až ve druhé polovině zahřívacích jízd. Mezi ně patřili Cal Crutchlow (LCR Honda CASTROL), Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR), Danilo Petrucci (Ducati Team) či úřadující mistr světa Marc Márquez (Repsol Honda Team).

Mezitím co výše zmínění jezdci vyčkávali v boxech, si jezdci na trati prohodili pořadí. Nejrychlejším mužem na trati se stal Andrea Dovizioso s časem 1'23,086 sekundy, na druhou příčku se posunul Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP), třetí místo pak opanoval Johann Zarco. Pár sekund si pátou příčku užíval Karel Abraham (Reale Avintia Racing), jeho nejrychleji zajeté kolo však bylo komisaři zrušeno kvůli překročení limitu trati. Na zemi pak skončil Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR), naštěstí vyvázl bez zranění.

Ve dvanácté minutě zahřívacího tréninku si od Mavericka Viñalese převzal Francesco Bagnaia (Pramac Racing), který zajížděl časy o dvě sekundy rychlejší než ostatní jezdci na trati. Jeho nastavenému času 1'25,207 se dlouho nedokázal nikdo přiblížit.

Danilo PetrucciMarcem Márquezem se na trať poprvé podívali až v posledních pěti minutách, kdy už byla dráha téměř suchá. Toho také hned využili a zařadili se za Bagnaiu na druhou, respektive třetí příčku. Z nich však byli téměř okamžitě odsunuti, postupně totiž začala zrychlovat většina startovního pole. O zlepšení svého nejrychleji zajetého kola se pokoušel také Danilo Petrucci, který se v jedné ze zatáček střetl s Titem Rabatem (Reale Avintia Racing), jenž jel pomaleji než jeho italský rival. Oba jezdci se naštěstí dokázali v sedlech svých motocyklů udržet.

Marc Márquez ovládl warm-up s časem 1'23,116 sekundy, na druhé pozici byl odmávnutý Jack Miller (Pramac Racing), na třetí pak Andrea Dovizioso (Ducati Team). Do nejrychlejší pětky se vlezli i Francesco Bagnaia s domácím Stefanem Bradlem (Repsol Honda Team), se sedmou příčkou se musí spokojit Danilo Petrucci, s osmou pak Fabio Quartararo. Českému závodníkovi Karlovi Abrahamovi nakonec připadlo 17. místo.