GP Malajsie – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo

Moto3 – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku pokračoval v rychlém tempu Danny Kent (Leopard Racing), jemuž po úvodních dvaceti minutách patřil nejrychlejší čas 2'14,190 sekundy. Necelé dvě desetiny ztrácel jeho týmový kolega Hiroki Ono (Leopard Racing), třetí v pořadí byl Efren Vázquez (Leopard Racing). Na prvních třech místech jsme tak měli jezdce v barvách stáje Leopard. Na čtvrté pozici byl John McPhee (SaxoPrint RTG), pátý Miguel Oliveira (Ongetta Rivacold). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 2'15,080 sekundy sedmý, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 2'17,104 sekundy třiadvacátý.

Ve třicáté minutě vedl tabulku časů Danny Kent, nicméně to už měl s pádem, když v poměrně pomalé rychlosti spadl v deváté zatáčce okruhu. Málem už v tréninku nepokračoval, ale nakonec se mu Hondu podařilo nastartovat a dojet zpátky do boxů. Jakub Kornfeil zlepšil své maximum na kolo, když zajel třetí čas 2'14,588 sekundy. Český závodník KTM překonal rozdílem pěti tisícin Efrena Vázqueze, dvě desetiny ztrácel na druhého Japonce Hiroki Ona, čtyři desetiny na prvního Kenta. Karel Hanika byl s časem 2'17,104 sekundy prozatím šestadvacátý.

Druhý trénink vyhrál časem 2'13,906 sekundy Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo). Druhý Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) ztrácí 0,176 sekundy, třetí Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) byl o dvě desetiny pomalejší. Čtvrtý čas v pořadí patří Efrenu Vázquezovi, Dany Kent je s necelými třemi desetinami ztráty pátý. Karel Hanika ve druhé polovině zrychlil na 2'14,481 sekundy a je devátý nejrychlejší, Jakub Kornfeil je s časem 2'14,588 sekundy jedenáctý.

V závěru tréninku havaroval Hiroki Ono, který dostal v deváté zatáčce highsider, když následoval týmového kolegu Kenta. Havaroval také Alessandro Tonucci (Outox Reset Drink Team).

GP Malajsie, Moto3 – 2.volný trénink