GP Malajsie – Martin má v Sepangu pole position a nový rekord

Je to přímo zázrak, ale na okruhu v Sepangu dnes pršelo jen velmi málo, takže vše proběhlo bez větších problémů. Pole position na startu závodu Moto3 má v novém rekordu Dennis Foggia (Honda), Ai Ogura (Kalex) slaví pole position v Moto2 a Jorge Martin (Ducati) získal první místo v královské MotoGP a také s novým rekordem. Filip Salač (Kalex) do závodu odstartuje osmnáctý z šesté řady. Dnem závodu Velké ceny Malajsie je neděle.

Moto3 - 3.volný trénink

Po dvaceti odjetých minutách ještě nebyli všichni jezdci na dráze, jelikož trať nebyla zcela suchá, osychala a vzhledem k tomu, že šlo o přímý postup do Q2, za této situace bylo zlepšení pátečního maxima hodně obtížné. Časomíru vedl Diogo Moreira (MT Helmets - MSI) s kolem za 2'14,905 sekundy. Druhý Carlos Tatay (CFMoto Racing PrüstelGP) ztrácel necelých osm desetin a zároveň byl poslední v jedné sekundě na Brazilce. Třetí Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI) ztrácel přes jednu sekundu.

Deset minut před koncem tréninku spadl v patnácté zatáčce jako první z jezdců Moto3 Syarifuddin Azman (VisionTrack Racing Team), jemuž v tu chvíli patřil sedmý čas, nikoli však postupová pozice v rámci kombinace časů.

Závěr tréninku byl nejrychlejší. Na první pozici výsledkové listiny zajel David Muňoz (BOE Motorsport), jehož čas 2'12,418 sekundy byl o 0,141 sekundy rychlejší než jaký zajel druhý Tatsuki Suzuki (Leopard Racing). Tři desetiny ztratil třetí Izan Guevara (GASGAS Aspar Team), do čtyř desetin zajel Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max) a Sergio Garcia (GasGas Aspar Team). Ital Dennis Foggia (Leopard Racing) jel pár sekund před koncem své nejrychlejší kolo a z poslední pozice se časem 2'13,307 sekundy dostal na desátou.

Každopádně je to Dennis Foggia, kdo má v kombinaci tří tréninků nejrychlejší čas ze všech (2'12,226). Mimo Top12 třetího tréninku postupuje do druhé kvalifikace také šestadvacátý Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a devětadvacátý Ivan Ortola (Angeluss MTA Team).

GP Malajsie, Moto3 – 3.volný trénink