GP Malajsie –Do nedělního závodu odstartuje z pole position Fabio Quartararo

MotoGP - 4. volný trénink

S výjezdem do čtvrtého volného tréninku spousta jezdců včetně Karla Abrahama vyčkávala až do poloviny nastaveného času. Mezitím čas hodný prvního místa zajel Marc Márquez (Repsol Honda Team), který objel okruh v Sepangu za 1'59,980 sekundy. Za Španěla se zařadili Danilo Petrucci (Ducati Team) a Francesco Bagnaia (Pramac Racing).

V průběhu začali jezdci své časy zlepšovat, a tak zatímco Marc Márquez si stále držel pozici vedoucího závodníka, Danilo Petrucci byl Andreem Doviziosou (Ducati Team) a Francem Morbidellim (Petronas Yamaha SRT) odsunut až na čtvrté místo Pátý byl Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR), šestý pak Jack Miller (Pramac Racing). Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) uzavíral první desítku.

V samotném závěru zajel nejrychlejší kolo napříč startovním polem Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT). Druhý skončil Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), třetí Andrea Dovizioso a čtvrtý Fabio Quartararo. Marc Márquez uzavřel první pětku se ztrátou 0,380 sekundy