GP Malajsie – 80.pole position kariéry slaví Márquez, po penalizaci ale startuje sedmý

Moto3 – Kvalifikace

Od začátku kvalifikace se jelo na suchém povrchu, ale protože v Malajsii nikdy nevíte, kdy přesně vám zaprší, většina jezdců se snažila nastavit maximum už v úvodní části kvalifikační bitvy. Po pár minutách skončil na zemi Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), což byla pro Španěla smůla, protože motorka musela na opravu a on na kontrolu k lékaři do zdravotního centra okruhu v Sepangu.

Po dvaceti minutách vedl John McPhee (CIP Green Power) časem 2'12,786 sekundy. Jen 0,054 sekundy ztrácel druhý Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), třetí Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) byl něco přes desetinu pomalejší. Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) byl prozatím čtvrtý a těsně za sebou měl Arona Caneta a Marca Bezzecchiho (Redox PrüstelGP). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) měl prozatím třiadvacátý čas 2'14,098 sekundy.

Ve druhé polovině kvalifikace se toho moc nedělo a jezdci vsadili vše na posledních pár minut. Na dráze byl zpátky Aron Canet, jemuž patřil jedenáctý a čas a Španěl se pochopitelně chtěl dostat mnohem výš. Tři minuty před koncem už na dráhu mířil hrozen závodníků. Zabrat potřeboval Jakub Kornfeil, jemuž v tu chvíli patřila sedmnáctá pozice a podobně jak ostatní měl na to jen jedno měřené kolo. Kolo na pole position jelo hned sedm jezdců!

Kvalifikaci na Velkou cenu Malajsie nakonec vyhrál Jorge Martin v novém rekordu 2'11,731 sekundy. Druhý Marco Bezzecchi ztratil jen 0,032 sekundy, třetí Tony Arbolino byl o 0,334 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval až dvaadvacátým časem 2'13,644 sekundy.