GP Malajsie – 80.pole position kariéry slaví Márquez, po penalizaci ale startuje sedmý

(Aktualizováno) Sobotní program v Sepangu probíhal bez komplikací až do první kvalifikace královské kubatury. Začalo pršet a to tak silně, že museli vyvěsit červené vlajky a jezdce poslat na hodinu a půl zpět do boxů. Bohužel dřív než stačili kvalifikaci zastavit spadli tři jezdci, kteří netušili, že najíždí do úseku, jenž byl zmáčen deštěm. Pole position v novém rekordu zaznamenali jezdci kategorií Moto3 a Moto2. Ve čtvrtlitrech byl nejrychlejší Jorge Martin, šestistovky ovládl Alex Márquez. V královské kubatuře dominoval Marc Márquez, jemuž to dnes na vodě jelo jako po kolejích, třebaže to měl s pádem. O něco později byl Márquez penalizován za nebezpečnou jízdu v závodní stopě a do závodu odstartuje sedmý z třetí řady. Z českých závodníků byl Jakub Kornfeil dvaadvacátý, Karel Abraham jednadvacátý. Pozor je třeba dát na termíny startů samotných závodů, jelikož došlo k změně z důvodu počasí. V neděli tak první závod odstartuje již ve 3 hodiny SEČ.

Moto3 – 3.volný trénink

Patnáct minut před koncem třetího tréninku dráha místy osychala, takže byla stále naděje, že časy půjdou ještě dolů. Časomíru vedl Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) s kolem za 2'25,629 sekundy. Druhý Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) ztrácel půl sekundy, přes šest desetin pomalejší časy měli Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing). Pátý Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) už ztrácel přes jednu sekundu. Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s kolem za 2'27,110 sekundy desátý v pořadí.

V závěru část jezdců zůstala na pneumatikách do mokrých podmínek, někteří vyjeli na hladkém obutí a nejlépe své schopnosti odhadl Nakarin Atiratphuvapat (Honda Team Asia), který trénink vyhrál časem 2'22,010 sekundy. Druhý Tony Arbolino ztratil téměř dvě sekundy, třetí Marco Bezzecchi byl o 2,229 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Aron Canet a Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3). Jakub Kornfeil je sedmý s časem 2'24,746 sekundy.

GP Malajsie, Moto3 – 3.volný trénink