GP Kataru – V trénincích zajel nejrychleji Iannone

Pátek je druhým dnem příprav na Velkou cenu Kataru. Závodní víkend začíná už ve čtvrtek, protože zahajovací podnik sezony je jako jediný v kalendáři pod umělým osvětlením. Jezdcům všech tří kubatur je třeba nabídnout prostor na dráze za přibližně stejných podmínek a proto jsou tréninky a kvalifikace rozděleny do tří dnů. Ve třetím tréninku Moto3 zajel nejrychleji Fabio Quartararo. Z českých jezdců byl nejvýše umístěný patnáctý Jakub Kornfeil. V třídě Moto2 je po třetím tréninku na prvním místě Sam Lowes, což je slušná výchozí pozice pro sobotní kvalifikaci. V královské kubatuře zajel v kombinaci tří tréninků nejrychleji jezdec Ducati Andrea Iannone. Dle výkonu jednotlivých závodníků bude kvalifikace zcela určitě parádní podívanou.

MotoGP – 2.volný trénink

Po úvodních patnácti minutách vedl Andrea Iannone (Ducati Team) s časem 1'55,388 sekundy, což byl čas lepší než čtvrteční maximum. Na druhé pozici ztrácel tři desetiny Marc Márquez (Repsol Honda Team), třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl o 0,546 sekundy pomalejší. Časy v Top5 měl Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) a Andrea Dovizioso (Ducati Team). Šestý byl Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) a porozatím posledním jezdcem v jedné sekundě sedmý v pořadí Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP).

V polovině druhého tréninku zůstával na špici výsledkové listiny Andrea Iannone, na druhé pozici figuroval Marc Márquez a na třetí místo se s časem 1'55,824 sekundy posunul Andrea Dovizioso. Jorge Lorenzo byl čtvrtý a desetinu za Španělem byl pátý Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich). Posledním v jedné sekundě zůstával Rossi, který klesl na osmou příčku.

Ve třicáté minutě zůstával stále nejrychlejším jezdcem na dráze Andrea Iannone, druhá pozice rovněž beze změny v případě Marca Márqueze, ale na třetí místo zajel Maverick Viñales, který v devátém kole nastavil 1'55,746 sekundy. Na čtvrtém místě byl Dani Pedrosa, pátý Andrea Dovizioso. V šestnácté zatáčce havaroval Cal Crutchlow (LCR Honda), který ale stačil Hondu dovést do boxů k opravě. V deváté zatáčce měl horkou chvilku Valentino Rossi, který se pravým loktem opřel o asfalt, aby mu motorka nepodklouzla až se zajiskřilo.

V posledních deseti minutách rozbil motorku Loris Baz (Avintia Racing), který spadl ve čtrnácté zatáčce, když měl rozjeto své nejlepší kolo. Francouz byl třináctý a levá noha po pádu viditelně hodně bolela. Druhý trénink vyhrál Andrea Iannone časem 1'55,388 sekundy. Druhý je Marc Márquez, třetí Scott Redding. Časy do pátého místa zajel Maverick Viñales a Andrea Dovizioso. Prvního s pátým dělí 0,333 sekundy. Do půl sekundy zajel šestý Dani Pedrosa a sedmý Valentino Rossi. Ve čtvrtek první Jorge Lorenzo je tentokrát devátý a na Iannoneho ztrácí 0,546 sekundy.

Jezdci královské kubatury dnes mají ještě třetí volný trénink.