GP Kataru – První vítězství v sezóně si připsali Albert Arenas a Tetsuta Nagashima. Filip Salač osmý

Úvodní závody sezóny v Losail nabídly hned několik napínavých momentů. Souboje nakonec nejlépe ustály Albert Arenas (Moto3) s Tetsutou Nagashimou (Moto2), kteří byli v cíli odmávnuti jako vítězové. Filip Salač prokázal svou bojovnost a z devatenáctého kvalifikačního místa se vyhoupl na osmou pozici. Závod třídy MotoGP se z bezpečnostních opatření vlády, která nařídila pro osoby přilétající z Itálie a Japonska čtrnáctidenní karanténu, nekonal.

Moto2 - Závod (20 kol)

Třída Moto2 do závodu už odstartovala pod umělým osvětlením. První řadu na startu obsadili Joe Roberts (American Racing), Luca Marini (SKY Racing Team VR46) a Enea Bastianini (Italtrans Racing Team), druhou Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up), Bo Bendsneyder (NTS RW Racing Up) a Remy Gardner (Onexox TKKR SAG Team). Třetí řada patřila Marcu Bezzecchimu (SKY Racing Team VR46), Jorgemu Martinovi (Red Bull KTM Ajo) a Lorenzu Baldassarimu (Flexbox HP 40).

Do čela závodu se po startu dostal Luca Marini, za kterého se zařadili Joe Roberts, Enea Bastianini a Jorge Navarro, kterého o pár sekund později vystřídal na čtvrté pozici Jorge Martin, jenž se po zhasnutí světel výborně odlepil ze své osmé pozice na roštu. Velký posun zaznamenal také Aron Canet (Aspar Team), který se probojoval z šestnáctého kvalifikačního místa na průběžné desáté.

Závod pak hned ve svém začátku skončil pro Marcose Ramireze (American Racing), který skončil v kačírku. O něco později obdobně dopadli i Augusto Fernandez (EG 0,0 Marc VDS) a Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia).

Mezitím se Jorge Martin posunul na druhé místo se ztrátou 0,172 sekundy na prvního Mariniho. Na třetí pozici jel Joe Roberts následovaný Eneou Bastianinim a Lorenzem Baldassarrim, na šestou příčku se posunul Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing) a i Marco Bezzecchi se postupně přibližoval nejrychlejší pětce.

Joe Roberts se při jednom z výjezdů z cílové rovinky pokusil na vedoucího Luca Mariniho zaútočit. Dostal se sice před něj, při vjezdu do první zatáčky byl však dlouhý a Ital se zpět dostal do čela.

V polovině závodu se Jorge Martin vinou kontaktu propadl ze třetí pozice až na sedmou. Jeho místo obsadil Enea Bastianini. Do první desítky se probojoval Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo), který startoval ze 14. příčky.

Šest kol do cíle už Luca Marini vedl o 0,346 sekundy před Joem Robertsem. Tvrdě se pak probojoval dopředu Tetsuta Nagashama, který obsadil čtvrté místo, první desítku pak uzavíral Remy Gardner.

V závěru závodu jezdci předvedli několik těsných předjetí. Joe Roberts Lorenzem Baldassarrim odsunuli Lucu Mariniho na třetí místo, čtvrtý jel Enea Bastianini a pátý Jorge Navarro. Nagashima dostal highsider a propadl se na šestou pozici. Netrvalo to však dlouho, Japonec zatahal, dostal se na první místo a najel si náskok 0,833 sekundy. To dlouho vedoucí jezdec Luca Marini se propadl až na desátou příčku.

Pro své premiérové vítězství si dojel Tetsuta Nagashima, druhý byl Lorenzo Baldassari a třetí Enea Bastianini. Joe Roberts nakonec skončil čtvrtý, Remy Gardner dokončil závod na pátém místě. Závod nedokončil Luca Marini, který v posledním kole nepříjemně upadl.