GP Kataru - První kvalifikaci sezóny ovládl s rekordním časem Francesco Bagnaia

Moto2 - 2. kvalifikace

Během prvního měřeného kola byl nejrychlejší Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team). Jelikož však překročil limity trati, jeho čas vedení GP zrušilo. Hned v následujícím kole se však Angličan na první pozici s časem 1'58,798 sekundy vrátil. Se ztrátou 0,447 vteřiny jezdil Remy Gardner (Red Bull KTM Ajo), na třetí byl pak Jake Dixon (Petronas Sprinta Racing).

V polovině měřeného času se na druhé místo vyhoupl Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team), jehož však záhy překonal Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46). Čas Lowese však ohrozit nedokázal, ztrácel na něj 0,326 sekundy. Na trati pak došlo ke střetu dvou týmových kolegů – Jakea Dixona a Xaviho Viergeho, který se však naštěstí obešel bez pádu.

Vítězem kvalifikace se stal Sam Lowes, který naposled z pole position startoval do závodu loni v Aragonu. Jeho času 1'58,726 sekundy se nejvíce přiblížil nováček Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo) a z první řady odstartuje také Bo Bendsneyder. Druhá řada bude patřit Marcovi Bezzecchimu, Joeovi Robertsovi (Italtrans Racing Team) a Remymu Gardnerovi (Red Bull KTM Ajo), třetí pak Jakeovi Dixonovi, Fabio Di Giannantoniovi (Federal Oil Gresini Moto2) a Jorgemu Navarrovi (MB Conveyors Speed Up). Pro Viergeho skončila kvalifikace pádem a odstartuje až z 15. místa.

GP Kataru, Moto2 – 2. kvalifikace