GP Kataru – pole position získal Masbou, Lowes a Dovizioso

MotoGP – kvalifikace QP2

Také druhá kvalifikace má pouze patnáct minut, takže dvanáct závodníků mělo jen pár kol k tomu, aby stačili zajet svá maxima ve snaze získat co nejlepší pozici na startu. Po pěti minutách byl na provizorní pole position s časem 1'54,424 sekundy Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Druhý byl Danilo Petrucci (Pramac Racing) a třetí Cal Crutchlow (CWM LCR Honda).

Od desáté minuty už na prvních dvou místech figurovali oba jezdci Repsol Hondy a výrazně zrychlovali. Ve třetím rychlém kole Dani Pedrosa posunul maximum na 1'54,330 sekundy. Marc Márquez měl třetí kolo rovněž dobře rozjeté, ale týmového kolegu nepřekonal a ztrácel desetinu. Na třetí místo se posunul Ital Andrea Dovizioso (Ducati Team) časem 1'54,680 sekundy, čtvrtý čas zajel Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), pátý Andrea Iannone (Ducati Team) a provizorní druhou řadu uzavíral Danilo Petrucci. Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) byl sedmý a v posledních minutách potřeboval zrychlit minimálně o dvě desetiny.

Posledních pět minut patřilo útoku na nejlepší časy sobotní kvalifikace královské kubatury. První ránu vystřelil Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), jenž z dvanáctého místa doskočil až na čtvrté díky času 1'54,732 sekundy a měl provizorní druhou řadu. Páté a šesté kolo bylo u většiny rozhodující. Cal Crtutchlow, ale skončil na zemi, když nezvládl průjezd čtrnáctou zatáčkou, takže na něj nakonec zůstala dvanáctá pozice na startu. Poslední slovo měl ale Andrea Dovizioso.

První kvalifikaci sezony vyhrál jezdec tovární Ducati Andrea Dovizioso, když v samotném závěru kvalifikace zastavil časomíru na hodnotě 1'54,113 sekundy. Druhý odstartuje do závodu Dani Pedrosa, třetí Marc Márquez. Ve druhé řadě je Andrea Iannone, Yonny Hernandez (Pramac Racing Team) a Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Bradley Smith startuje ze třetí řady společně s Valentinem Rossim a Danilo Petruccim. Nejlepším jezdcem kvalifikace je v kategorii Open je Hector Barbera (Avintia Racing).