GP Kataru – Napínavý závod MotoGP vyhrál Dovizioso

MotoGP – Warm Up

Po deseti minutách vedl časomíru Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati) s kolem za 1'54,807 sekundy. Na druhé pozici byl Marc Márquez (Repsol Honda Team), který na Itala ztrácel 0,255 sekundy, třetí Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP ) byl o tři desetiny pomalejší. Časy do první pětky měli prozatím na kontě Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) a Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR). Český závodník Karel Abraham (Reale Avintia Racing) neměl prozatím měřené kolo.

Poslední trénink před závodem vyhrál Danilo Petrucci časem 1'54,807 sekundy. Druhý Marc Márquez zajel až v posledním kole své maximum, ale na Itala ztratil 0,057 sekundy. Třetí Alex Rins byl o 0,136 sekundy pomalejší. Maverick Viňales a Franco Morbidelli uzavírají Top5. Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) trénink uzavřel jedenáctým časem, takže pro závod rozhodně nic pozitivního. Jednadvacátý čas 1'56,558 sekundy má na kontě Karel Abraham, který ztratil na dvacátého Jorge Lorenza (Repsol Honda Team) jednapadesát tisícin.