GP Katalánska – V Barceloně zajel nejrychleji Morbidelli

Na okruhu Catalunya v Barceloně měli v pátek jezdci tříd Moto3, MotoGP a Moto2 celkem dva volné tréninky, které se započítávají do kombinace časů pro přímý postup do sobotní druhé kvalifikace (Q2). V Moto3 zajel v pátek nejrychleji Raul Fernandez, český závodník Filip Salač je v kombinaci časů dvanáctý a na nejlepší cestě získat přímý postup do druhé kvalifikace. V královské kubatuře MotoGP byl první den příprav nejrychlejší Franco Morbidelli. Sobota je dnem posledních třetích tréninků a kvalifikací všech tří šampionátů.

Moto3 – 1.volný trénink

Patnáct minut před koncem tréninku vedl s časem 1'50,028 sekundy Tony Arbolino (Rivacold Snipers Team). O italském jezdci se nyní hovoří v souvislosti s jeho přestupem do Moto2 a toto pondělí měl podepsat smlouvu s týmem Intact GP, kde nyní závodí Lüthi a Schrötter. Šest desetin ztrácel druhý Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo), třetí byl John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač (Rivacold Snipers Team) byl s časem 1'52,318 sekundy prozatím na jednadvacáté pozici se ztrátou 2,3 sekundy na týmového kolegu Arbolina.

Trénink vyhrál Raul Fernandez, který maximum nastavil na hodnotu 1'48,853 sekundy. Necelé čtyři sekundy ztratil druhý Romano Fenati (), třetí je Toni Arbolino a čtvrtý Jaume Masia (Leopard Racing). Španělův tým musel na kontrolu jednotky ECU, podle vedení týmu na základě stížnosti týmu VR46, ale komisaři FIM nenalezli nic, co by mělo odporovat předpisům. Český závodník Filip Salač v posledním kole zrychlil na 1'49,688 sekundy a trénink uzavřel jako desátý nejrychlejší, což je určitě pozitivní vstup do devátého závodního víkendu sezony.

GP Katalánska, Moto3 – 1.volný trénink