GP Katalánska – První den překvapil Quartararo, Abraham dvanáctý

Přípravu na sedmou Grand Prix sezony zahájily v Barceloně týmy mistrovství světa úvodními dvěma volnými tréninky. V třídě Moto3 dominovala první den dvojice domácích závodníků Alonso Lopez a Sergio Garcia z týmu Estrella Galicia 0,0. Časy dvojice českých závodníků, Jakuba Kornfeila a Filipa Salače, stačily na v pořadí třiadvacátou a šestadvacátou pozici výsledkové listiny kombinace časů. V královské kubatuře zajel první den nejrychleji Fabio Quartararo ze satelitní stáje tří ladiček Petronas Yamaha SRT. Velmi dobře si vedl Karel Abraham, jedenáctý ve druhém tréninku, dvanáctý v kombinaci časů obou pátečních jízd. V třídě Moto2 byl v pátek nejrychlejším mužem na dráze Thomas Lüthi s časem z prvního tréninku. Druhým dnem příprav na Velkou cenu Katalánska bude sobota s posledními tréninky a kvalifikacemi.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách tréninku byl na první pozici časomíry Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) s kolem za 1'50,626 sekundy. Na druhé pozici byl Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race), který ztrácel dvě desetiny a třetí Romano Fenati (Snipers Team) jemuž na prvního chybělo 0,238 sekundy. Časy do pátého místa měli na kontě Sergio Garcia (Estrella Galicia 0,0) a Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl dvaadvacátý s kolem 1'52,030 sekundy. Čtyřiadvacátý Filip Salač (Redox PrüstelGP) měl maximum na 1'52,398 sekundy.

Trénink vyhrál Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0) časem 1'49,167 sekundy. Na druhé pozici je Sergio Garcia, jemuž na týmového kolegu chybělo jen sedmnáct tisícin. Sedmačtyřicet tisícin ztratil na prvního třetí jezdec v pořadí Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Top5 uzavírá dvojice Darryn Binder (CIP Green Power) a Can Öncü (Red Bull KTM Ajo), jehož vidíme takto vysoko snad letos poprvé. Filip Salač zrychlil na 1'50,434 sekundy a je sedmnáctý. Jakub Kornfeil je s časem 1'50,465 sekundy osmnáctý a oba týmové kolegy dělí jednatřicet tisícin.

V průběhu tréninku spadl v páté zatáčce Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46) a v první zatáčce okruhu havaroval Kaito Toba (Honda Team Asia). Oba pády bez následků v podobě zranění.

GP Katalánska, Moto3 – 1.volný trénink