GP Katalánska – Pole position vybojoval Márquez, Zarco a Binder

Motocyklový šampionát pokračoval v Barceloně druhým dnem příprav na závody Velké ceny Katalánska. Všichni jsou otřeseni ze ztráty Luise Saloma, který v pátek zemřel na následky zranění, které utrpěl pádem ve druhém tréninku šestistovek. V reakci na tuto událost došlo ke změně v uspořádání tratě, protože až do konce víkendu pojedou jezdci všech tříd konfiguraci dráhy určenou pro závody formule 1. První část dne patřila prodlouženým tréninkům, závěr byl ve znamení bitev o pozice na startu. Z pole position odstartuje do závodu Moto3 Brad Binder, Jakub Kornfeil šestnáctý, Karel Hanika jednatřicátý. V třídě Moto2 má první místo na startu Johann Zarco a v MotoGP tovární jezdec Hondy Marc Márquez.

Moto3 – 3.volný trénink

Kvůli změně uspořádání dráhy byl trénink prodloužen o patnáct minut. Jezdci potřebovali natrénovat změny a týmy zase reagovat nastavením motorek, převodů a podobně. V polovině tréninku vedl tabulku časů s kolem 1'55,331 sekundy Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0). Na druhé pozici ztrácel necelých devět desetin Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), třetí Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) byl na tom téměř stejně a zároveň byl posledním jezdcem v jedné sekundě na Španěla.

Časy do pátého místa měl na kontě Juanfran Guevara (RBA Racing Team) a Romano Fenati (SKY Racing Team VR46). Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) se krátce před polovinou posunul z třetí desítky, když zajel sérii dvou rychlých kol a s časem 1'56,775 sekundy byl osmý. Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) zajel 1'59,423 sekundy a figuroval na třicáté třetí pozici.

Prodloužený trénink vyhrál časem 1'54,641 sekundy Jorge Navarro. Vzhledem k tomu, že na předchozím uspořádání tratě bylo v pátek ráno maximum 1'51,729 sekundy, je přibližně vidět o kolik je specifikace tratě pro F1 pomalejší. Druhý v pořadí je Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold), který na prvního ztratil 0,052 sekundy, třetí Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) byl na tom s 0,085 sekundy ztráty podobně. První trojice je tak nesmírně vyrovnaná. Jakub Kornfeil trénink uzavřel sedmnáctým časem 1'55,757 sekundy, Karel Hanika byl s časem 1'56,163 sekundy čtyřiadvacátý.