GP Katalánska – pátek v Barceloně

Moto3 – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku vedl tabulku časů Brad Binder (Amrogio Racing) s kolem za 1´52,423 sekundy. Druhý Miguel Oliveira (Mahindra Racing) ztrácel dvě desetiny, třetí Isaac Viňales (Team Calvo) byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Z českých závodníků figuroval Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) na deváté pozici s časem 1´53,313 sekundy, Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 1´54,153 sekundy patnáctý. V první části odpoledního tréninku havaroval v desáté zatáčce Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG) a o něco později ve stejném místě Luca Grünwald (Kiefer Racing).

Osmnáct minut před koncem tréninku havaroval Karel Hanika v době, kdy mu patřila jedenáctá pozice a v únikové zóně sice šel chvíli po svých, ale byl viditelně otřesen, takže musela zasáhnout zdravotní služba. Pro českého závodníka jistě bolestivá záležitost. Protože se v závěru tréninku vrátil zpátky do boxů týmu, mělo by se vše obejít bez zranění.

Druhý trénink vyhrál časem 1´51,930 sekundy Fin Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) před Australanem Jackem Millerem (Red Bull KTM Ajo) a třetím v pořadí Španělem Isaacem Viňalesem. Čtvrtý a pátý čas v pořadí patří Italům Niccoló Antonellimu (Junior Team GO&FUN Moto3) a Romanu Fenatimu (SKY Racing Tema VR46). Posledním jezdcem v jedné sekundě je čtrnáctý Francesco Bagnaia (SKY Racing Tema VR46). Jakub Kornfeil ve druhém tréninku zajel jedenáctý čas 1´52,550 sekundy. Karel Hanika byl s časem 1´53,313 sekundy devatenáctý.