GP Katalánska – pátek v Barceloně

Prvními tréninky odstartovali jezdci a týmy přípravu na sedmý podnik mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně. Počasí tréninkům přálo, ale odpoledne už byly na obloze vidět dešťové mraky, takže uvidíme, co nám přinese sobota. V kombinaci časů je zatím nejrychlejší v třídě Moto3 Niklas Ajo, v MotoGP jezdec kategorie Open Aleix Espargaró a v šestistovkách Esteve Rabat.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině tréninku nejnižší kubatury vedl s časem 1´52,791 sekundy Alex Rins (Estrella Galicia 0,0). Druhý byl jeho týmový kolega Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), který na nejrychlejší čas ztrácel jen 0,037 sekundy. Třetí v pořadí byl s čtyřmi desetinami ztráty Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG). Český závodník Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl čtyřiadvacátý, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) šestadvacátý.

První trénink vyhrál časem 1´51,952 sekundy Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), druhý Isaac Viňales (Team Calvo) ztrácí 0,170 sekundy, třetí Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,269 sekundy pomalejší. Čtvrtý v pořadí je Alex Rins a pátý Alex Márquez. Na šestou příčku se posunul Jakub Kornfeil, jehož ztráta na Fenatiho nyní představuje 0,657 sekundy. Karel Hanika na okruhu v Montmeló najíždí první kilometry a po prvním tréninku je dvaadvacátý.

Španělka Maria Herrera (Junior Team Estrella Galicia 0,0) jede v Katalánsku na divokou kartu a v pátek dopoledne zajela osmadvacátý čas. Druhý jezdec na divokou kartu Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team) byl pětadvacátý.