GP Katalánska - Fabio Quartararo získal pátou pole position v řadě, Filip Salač odstartuje ze 17. místa

MotoGP - 2. kvalifikace

Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) navázal i v prvním měřeném kole kvalifikace na výsledky z tréninků a obsadil průběžnou první pozici s časem 1'39,351 sekundy. Záhy ho však překonal Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), který byl rychlejší o 0,077 sekundy. Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) jezdil třetí, čtvrtá příčka pak patřila Aleixovi Espargarovi (Aprilia Racing Team Gresini). Valentino Rossi (Petronas Yamaha SRT) spadl a musel rychle spěchat do boxů, aby ještě stihl zasáhnout do bojů o co nejlepší pozici na gridu.

Před zastávkou v boxech Quartararo svůj čas vylepšil na 1'38,853 sekundy a vrátil se tak zpět na průběžnou první příčku. Morbidelli byl tak odsunutý na druhou pozici, třetí byl stále Viñales.

Jack Miller při druhém výjezdu útočil na nejrychlejší kolo kvalifikace, bohužel však upadl. Krátce po něm skončil v desáté zatáčce na zemi i Pol Espargaro (Repsol Honda Team), pro nějž to znamená start z 12. místa. Na trať se vrátil po pádu Valentino Rossi, rychlé časy se mu však nedařilo zajíždět.

Pro svou pátou pole position v řadě a taktéž v sezóně si dojel Fabio Quartararo a do závodu v Barceloně tak s Jackem Millerem, jenž byl pomalejší jen o 0,037 sekundy, a Johannem Zarcem (Pramac Racing) odstartuje z první řady. Do druhé se postaví Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing), Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) a Maverick Viñales, ze třetí pak odstartují Aleix Espargaro, Brad Binder a Francesco Bagnaia. Řtvrtá řada na gridu bude patřit Joan Mir, Valentino Rossi a Pol Espargaro.