GP Japonska – pátek v Motegi

MotoGP – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku královské kubatury vedl tabulku časů Andrea Dovizioso (Ducati Team) s kolem za 1'45,646 sekundy. Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel na krajana 0,253 sekundy, třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl o 0,342 sekundy pomalejší. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1'47,676 sekundy sedmnáctý.

Deset minut před koncem tréninku měl nejrychlejší kolo 1'45,595 sekundy Jorge Lorenzo. Na druhém místě byl Andrea Dovizioso, který ztrácel jednapadesát tisícin a na třetí pozici se časem 1'45,809 sekundy posunul Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Čtvrtý byl Valentino Rossi a pátý Němec Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP). Marc Márquez (Repsol Honda Team) zatím držel šestou příčku a během druhého tréninku zatím ani jednou neatakoval přední příčky. Celkem třináct jezdců bylo v jedné sekundě, což je skutečně neuvěřitelné.

V závěru tréninku nastavil rychlé kolo 1'45,580 sekundy Jorge Lorenzo, čímž si upevnil vedoucí postavení v tabulce, ale téměř vzápětí jej překonal jezdec Ducati Andrea Dovizioso, který kolo okruhu v Motegi zajel časem 1'45,140 sekundy a druhý trénink s přehledem vyhrál rozdílem téměř pěti desetin. Druhý skončil Jorge Lorenzo a třetí Stefan Bradl. Do pátého místa zajel čas Dani Pedrosa a Valentino Rossi. Marc Márquez trénink uzavřel šestý.

Karel Abraham si páteční maximum posunul na 1'47,406 sekundy a v tabulce časů obsadil sedmnáctou příčku. Český závodník má za sebou jak devatenáctého Scotta Reddinga (GO&FUN Honda Gresini), tak dvacátého Nicky Haydena (Drive M7 Aspar). Nejlepším jezdcem produkční Hondy ale není, protože tím je patnáctý Japonec Hiroshi Aoyama (Drive M7 Aspar), který v závěru tréninku zaznamenal v první zatáčce pád, takže musel do boxů na skútru.