GP Japonska – pátek v Motegi

Moto3 – 2.volný trénink

V polovině druhého tréninku měl nejrychlejší kolo 1'58,102 sekundy Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG), druhý Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) ztrácel 0,248 sekundy, třetí Brad Binder (Ambrogio Racing) byl o půl sekundy pomalejší. Karlu Hanikovi (Red Bull KTM Ajo) patřila s časem 1'59,373 sekundy jedenáctá pozice, Jakub Kornfeil (Team Calvo) figuroval s časem 1'59,481 sekundy na šestnáctém místě.

Deset minut před koncem tréninku zůstával na špici výsledkové listiny Efrén Vázquez, druhý byl Alex Rins a na třetí místo se posunul Enea Bastianini (Junior Team GO&FUN Moto3). Jakub Kornfeil zajel čas 1'58,803 sekundy a byl devátý, Karel Hanika zůstával s kolem za 1'59,481 sekundy na devatenáctém místě.

V posledních minutách druhého tréninku jeli jezdci jedno rychlé kolo za druhým, takže se pořadí neustále měnilo a výsledkem je, že také druhý trénink vyhrál Danny Kent (Red Bull Husqvarna Ajo) časem na kolo 1'57,317 sekundy. Druhým nejrychlejším jezdcem je se ztrátou osmapadesáti tisícin Alex Rins a třetí Miguel Oliveira (Mahindra Racing) byl jen o jednu desetinu pomalejší.

Jakub Kornfeil si v závěru tréninku polepšil sérií rychlých kol přičemž to nejrychlejší za 1'57,976 sekundy mu stačilo na desáté místo, kde ztrácí na prvního Kenta necelých sedm desetin. Karel Hanika v závěru také zrychlil a s časem 1'58,348 sekundy skončil osmnáctý.

Nejrychlejší kolo okruhu Motegi je v případě třídy Moto3 na hodnotě 1'58,371 sekundy (z roku 2012) a tento čas dnes překonalo celkem osmnáct závodníků. Loni k žádnému zlepšení rekordu nedošlo kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, které na okruhu v Motegi panovaly a kvůli nimž se rušily všechny páteční tréninky.