GP Japonska - Páteční tréninky ovládl Jack Miller, Filip Salač skončil pátý

Po Velké ceně Aragonie vyrazili jezdci okamžitě do Japonska, kde v neděli odstartují sérii zámořských závodů. Časový harmonogram je tentokrát jiný, než na jaký jsou fanoušci zvyklí. Na pátek jsou naplánované pouze první volné tréninky, sobota bude patřit druhým, v případě MotoGP i třetímu půlhodinovému, po nichž budou následovat kvalifikace, na neděli jsou pak klasicky naplánované závody. Páteční tréninky MotoGP ovládl Jack Miller, který okruh v Motegi objel za 1'44,509 sekundy. Následovaný byl druhým Francescem Bagnaiou a třetím Fabiem Quartararem. V Moto3 se dařilo Diogovi Moreirovi, v Moto2 pak Augusto Fernandezovi. Skvělý výkon předvedl i pátý Filip Salač.

Moto3 - 1. volný trénink

První volný trénink odstartoval nejlépe Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), který byl po dvaceti minutách na průběžné první pozici s časem 1'58,069 sekundy. Jen o čtyři tisíciny pomaleji jezdil Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max), třetí místo si pak držel Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3) se ztrátou 0,650 vteřiny. Čtvrtému Dennisovi Foggiovi (Leopard Racing) ředitelství závodu kvůli překročení limitů trati zrušilo jeho rychlé kolo, Scott Odgen (VisionTrack Racing Team) pak zaznamenal pád.

Vítězem tréninku se stal možná trochu překvapivě Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), který v Japonsku jede zcela poprvé. Jeho čas činil 1'57,252 sekundy. Druhý skončil se ztrátou 0,195 vteřiny Dennis Foggia (Leopard Racing), první trojici uzavřel Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max). David Muñoz (BOE Motorsports) obsadil čtvrté místo se ztrátou 0,313 sekundy na Moreiru, následovaný byl pátým Johnem McPheem (Sterilgarda Husqvarna Max), šestým Tatsukim Suzukim (Leopard Racing) a Izanem Guevarou (Autosolar GASGAS Aspar Team). Posledním jezdcem, jenž se vlezl do ztráty jedné sekundy, byl šestnáctý Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo).

Aktuálně zajeté časy možná budou rozhodovat o tom, kdo postoupí do zítřejší kvalifikace. Na sobotu totiž není v japonském Motegi hlášeno příliš příznivé počasí.

GP Japonska, Moto3 - 1. volný trénink