GP Itálie – V Toskánsku zajel nejrychleji Crutchlow, Kornfeil třináctý

Páteční tréninky měly tropickou příchuť, protože v Toskánsku praží slunce jak na Sahaře a teplota asfaltu dnes přesáhla padesátku. V kombinaci časů dvou volných tréninků zajel v třídě MotoGP na první místo Cal Crutchlow, jenž překonal domácího borce na tovární Desmosedici Andrea Doviziosa. Ital Valentino Rossi není po tréninkové nehodě (na motokrosové motorce) ve své kůži a zatím je čtrnáctý v pořadí. Český závodník Karel Abraham nastavil své maximum odpoledne a ve výsledkové listině je jednadvacátý. V třídě Moto3 zajel nejrychleji italský závodník Fabio Di Giannantonio, Jakub Kornfeil odpoledne zabojoval a je třináctý. Poslední trénink pátečního programu jeli jezdci šestistovek Moto2 a v něm zajel nejrychleji Alex Márquez.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách vedl tabulku časů Andrea Migno (SKY Racing Team VR46) s kolem za 1'58,966 sekundy. Domácí závodník byl v tuto chvíli jediný s maximem pod minutu devětapadesát. Druhý Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) už totiž ztrácel téměř osm desetin a poslední v jedné sekundě byli třetí Joan Mir (Leopard Racing) a čtvrtý Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team). Pátý Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) byl v polovině tréninku o 1,3 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) ztrácel přes tři sekundy a s kolem za 2'02,302 sekundy byl třiadvacátý.

První trénink vyhrál časem 1'58,347 sekundy Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers). Italský závodník jede na domácí půdě a samozřejmě je jeho touhou porazit jezdce týmu SKY Racing Team VR46, kde ještě loni závodil. Na druhém místě trénink uzavřel Španěl Jorge Martiin, jemuž na prvního schází jen 0,126 sekundy. Třetí Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) je o necelé tři desetiny pomalejší. První pětku uzavírá Joan Mir, lídr průběžného hodnocení, a jeho krajan Juanfran Guevara. V samotném závěru tréninku dokázal Jakub Kornfeil zajet čas 2'00,298 sekundy, který mu stačil na devatenáctou pozici. Ztráta na prvního v tuto chvíli představuje dvě sekundy.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink