GP Itálie – V Mugellu byl první den nejrychlejší Bagnaia, Rossi je předposlední

Poslední květnový víkend patří Velké ceně Itálie, jenž má domov na okruhu Autodromo Internazionale del Mugello v Toskánsku. V pátek jeli jezdci všech tří tříd dva volné tréninky na suché trati a za poměrně vysokých teplot. V Moto3 je nejrychlejším jezdcem Darryn Binder (Honda), Filip Salač (Honda) je prozatím osmnáctý. V královské kubatuře je po pátku nejrychlejší domácí závodník Francesco Bagnaia (Ducati). První trénink vyhrál Maverick Viňales (Yamaha), který je v kombinaci časů stále součástí Top10 pro Q2. Španěl, jako novopečený otec, má na své M1 a kombinéze napsané jméno dcery Niny. Vůbec se nedaří Valentinu Rossimu, který v Mugellu nastavil zlatou sérii šesti Grand Prix v řadě (2002-2007), dnes byl ale až předposlední. Sam Lowes zajel nejrychleji v tréninku Moto2. Druhým dnem Velké ceny Itálie je sobota a ta nabídne poslední tréninky a kvalifikace.

Moto3 – 1.volný trénink

Po nějaké době máme v třídě Moto3 divoké karty. Jedná se o tým Bardahl VR46 Riders Academy s jezdeckou dvojicí Elia Bardolini (17let) a Alberto Surra (16let). Tým závodí s KTM, je součástí italské série CIV a zajímavostí je, že šéfem týmu je Pietro Bagnaia, otec továrního jezdce Ducati MotoGP Francesca Bagnaia. Další změna na startovní listině je ta, že za zraněného Japonce Yuki Kunii (Honda Team Asia) nastoupí do italské Grand Prix jeho krajan Takuma Matsuyama.

Po dvaceti minutách tréninku, tedy v jeho polovině, byl nejrychlejším jezdcem Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3), jemuž se povedlo kolo za 1'59,624 sekundy. Druhý Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3) ztrácel 0,450 sekundy, třetí Dennis Foggia (Leopard Racing) byl o půl sekundy pomalejší. Turek Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) a Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3) uzavírali pětici nejrychlejších přičemž Ital ztrácel na prvního Argentince necelých šest desetin. Filip Salač (Rivacold Snipers Team) byl s kolem 2'02,039 sekundy sedmnáctý a jeho ztráta na nejrychlejší čas představovala 2,4 sekundy.

Trénink vyhrál Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), který v posledním měřeném kole zajel 1'57,724 sekundy a byl jediný, kdo kolo zvládl pod minutu osmapadesát sekund. Druhý Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) ztratil téměř půl sekundy, necelých sedm desetin ztrácí třetí Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo). Do jedné sekundy za prvním se stačil vejít čtvrtý Niccoló Antonelli, pátý Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing), šestý Deniz Öncü a sedmý Dennis Foggia. Čech Filip Salač zajel 1'58,811 sekundy, což mu stačí na devátou pozici a na týmového kolegu ztratil 1,087 sekundy.

GP Itálie, Moto3 – 1.volný trénink