GP Itálie – sobota v Toskánsku

MotoGP – 2.kvalifikace

Na úvod Marc Márquez (Repsol Honda Team) zajel 1´47,270 sekundy a ostatní jeho soupeři měli nad čím přemýšlet, aby tuto hodnotu pokud možno co nejrychleji překonali. Hodně blízko byl druhý Andrea Iannone (Pramac Racing), který ztrácel jen 0,180 sekundy. Třetí čas patřil Jorge Lorenzovi, čtvrtý Polu Espargarovi a pátý byl Valentino Rossi. Přibližně sedm minut před koncem došlo na výměnu pneumatik a schylovalo se k závěrečné bitvě o pole position.

Do této bitvy ale nezasáhl Pol Espargaró, protože ten po výjezdu z boxů v deváté zatáčce havaroval a znovu připravil pro své mechaniky bezesnou noc. Všichni se snažili, ale to nestačilo k tomu, aby porazili Marca Márqueze, který v Mugellu vyhrává šestou kvalifikaci v šesté Grand Prix sezony 2014. Skvělý výkon předvedl Andrea Iannone, jenž do domácího závodu odstartuje druhý. První řadu na startu uzavře Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP), vítěz posledních tří závodů v Toskánsku.

Nedařilo se Danimu Pedrosovi (Repsol Honda Team), ale v posledním rychlém kole se posunul z desáté pozice na čtvrtou, takže si může oddychnout. Naopak start do 300. Grand Prix se komplikuje Valentinu Rossimu (Movistar Yamaha MotoGP), protože ten bude stát na startu až desátý. Nejlepším z jezdců kategorie Open je dvanáctý Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing).