GP Itálie – Lorenzo vyhrál poprvé s Ducati, Dovizioso druhý, Rossi třetí

Moto3 – Závod

Do závodu na 20 kol startoval z první řady Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing). Druhá řada Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) a Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Třetí řada a trojice Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing) a Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) vyrazil do závodu jednadvacátý ze sedmé řady.

Španěl Jorge Martin na nic nečekal a po úspěšném startu začal najíždět náskok na jezdce za sebou. Na druhé pozici jel domácí Marco Bezzecchi, třetí Fabio Di Giannantonio, čtvrtý byl Tatsuki Suzuki, pátý Ayumu Sasaki. Jakub Kornfeil se po startu posunul na osmnáctou pozici, kde byl také při nájezdu do druhého kola. Po úvodních dvou kolech ostatním odjela vedoucí trojice Jorge Martin, Marco Bezzecchi a Fabio Di Giannantonio, který nastavil nový rekord 1'56,628 sekundy. V páté zatáčce havaroval Adam Norrodin a bylo velké štěstí, že jeho rotující motorka nevzala nikoho sebou. Jakub Kornfeil už jel čtrnáctý.

Po pěti kolech probíhala bitva o vedení v závodu mezi Jorge Martinem, Marcem Bezzecchim a Fabiem Di Giannantoniem. Čtvrtý Jaume Masia (Bester Capital Dubai) ztrácel necelé čtyři sekundy a těsně za sebou měl dalších šest závodníků, kteří si různě vyměňovali pozice. V šestém kole jel na čtvrté pozici Tony Arbolino, pátý byl Aron Canet, šestý Gabriel Rodrigo, sedmý Enea Bastinini (Leopard Racing), osmý Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), devátý Japonec Suzuki a desátý jeho krajan Sasaki. Jakub Kornfeil byl jednadvacátý.

V polovině závodu, to znamená po deseti odjetých kolech, vedl Fabio Di Giannantonio, těsně za Italem jel jeho týmový kolega Jorge Martin a třetí byl Marco Bezzecchi. Tato trojice neustále sváděla souboje a vyměňovali si různě pozice. Bitva o čtvrté místo byla rovněž zajímavá, protože tam bojovalo pět závodníků a někdy to už vypadalo, že to skončí pádem. Úspěšný byl prozatím Enea Bastianini, který jel čtvrtý, šest desetin před pátým Andrea Mignem. Jakub Kornfeil byl až pětadvacátý.

Španěl Jorge Martin má opravdu smůlu, protože málem skončil na zemi třetí závod po sobě, když ve třináctém kole málem trefil zajíce, který přebíhal přes trať. Trošku to Španěla rozhodilo a do čela se posunul Di Giannantonio, ale Martin se pět kol před koncem závodu znovu posunul na první pozici. Třetí jel Marco Bezzecchi a stále v pozici, kdy mohl zaútočit na vítězství. Čtvrtý Enea Bastianini ztrácel přes pět sekund, takže tam šance na stupně vítěz nebyly, pokud by ovšem někdo z vedoucího tria neudělal nějakou zásadní chybu. Jakub Kornfeil jel čtyřiadvacátý, takže tam to na body nevypadalo. Do posledního kola najížděl první Marco Bezzecchi, druhý Jorge Martin a třetí Fabio Di Giannantonio.

Koncovka závodu byla neuvěřitelně těsná. Vyhrál Jorge Martin, který i s dírou v plexi a zajícem před motorkou porazil dvojici domácích závodníků. Druhý Marco Bezzecchi ztratil vítězství rozdílem devatenácti tisícin, třetí Fabio Di Giannantonio na první místo ztratil 0,043 sekundy. Jakub Kornfeil projel cílem na třiadvacátém místě. Lídrem průběžného hodnocení zůstává Marco Bezzecchi, jehož náskok na druhého Martina představuje tři body.