GP Itálie - Kvalifikaci MotoGP ovládl Fabio Quartararo, Jasona Dupasquiera odvážel z trati vrtulník

Moto3 - 2. kvalifikace

Úvodních pět minut se na trati během druhé kvalifikace Moto3 nic nedělo. Jako první vyrazil na trať Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který si vyjel postup mezi čtrnáctku nejrychlejších v první patnáctiminutovce. Čas nastavil na 1'58,224 sekundy, záhy ho však překonalo hned šest závodníků. Nejrychlejším byl Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Grecini Moto3), který okruh v Mugellu objel za 1'56,685 sekundy. Následovaný byl týmovým kolegou Jeremym Alcobou a třetím Niccoló Antonellim (Avintia Esponsorama Racing).

Ještě pět minut před koncem kvalifikace mělo měřený čas zajetý pouze devět závodníků. Ostatní se na trať vydali až necelé čtyři minuty před odmávnutím konce, což jim stačilo na pouhá dvě rychlá kola.

Poslední kolo kvalifikace ovlivnil nepříjemný pád tří závodníků, po kterém traťoví komisaři vyvěsili červenou vlajku. Jason Dupasquier (CarXpert PruestelGP) a Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3) po něm zůstali ležet na zemi a z trati je odvážela sanitka do medical centra.

Pole position získal s časem 1'56,001 sekundy Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Ze druhého místa odstartuje Pedro Acosta a ze třetího Gabriel Rodrigo. Druhá řada bude patřit Dennisu Foggiovi (Leopard Racing), Jaumemu Masiovi (Red Bull KTM Ajo) a Jeremymu Alcobovi, ze třetí pak odstartují Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team), Niccoló Antonelli a John McPhee (Petronas Sprinta Racing). Filip Salač se postaví na gridu na osmnáctou pozici.

Aktualizace: Alcoba, který byl taktéž zapletený do pádu Dupasquiera a Sasakiho, uvedl, že byl japonský jezdec po incidentu víceméně v pořádku. O Dupasquierovi zatím nejsou žádné bližší informace. Jezdce stále ošetřují na trati, kde je i vrtulník.

Aktualizace 13:58: Vrtulník s Dupasquierem odletěl do nemocnice ve Florencii. Na trati byl podle novinářů na místě ošetřovaný tak dlouho, protože je nemocnice ve Florencii docela daleko a lékaři nejdříve chtěli jezdce stabilizovat.

Aktualizace 15:15: Jason Dupasquier podstoupí podle nepotvrzených informací neurochirurgickou operaci.
GP Itálie, Moto3 – 2. kvalifikace