GP Itálie – Ducati slaví domácí pole position, Hanika s Kornfeilem druhou řadu na startu

MotoGP – kvalifikace QP1

Zvláštností první kvalifikace byl start Marca Márqueze (Repsol Honda), který byl rozhodně největším favoritem na postup do boje o pole position. Do první kvalifikace nastoupilo celkem šestnáct závodníků a postoupit mohli jen dva.

V polovině kvalifikace byl Márquez čtrnáctý, na postupových pozicích zatím figuroval Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar) a Danillo Petrucci (Octo Pramac Arcing). Český závodník Karel Abraham (AB Motoracing) měl na kontě jedenáctý čas 1'48,838 sekundy, což znamenalo jednadvacátou pozici na startu. Jezdec tovární Hondy zajel v páté minutě kolo časem 1'47,240 sekundy a to Márquezovi stačilo, aby se posunul na druhé místo, osmnáct tisícin za Aleixe Espargara.

Situace v závěru první kvalifikace byla poměrně klidná, postupoval Aleix Espargaró a Marc Márquez, jenže pak v boxech Repsol Hondy nemohli uvěřit tomu co uviděli na časomíře. V posledním rychlém kole zajel Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing) 1'47,117 sekundy a první kvalifikaci vyhrál. Druhým postupujícím je Aleix Espargaró a Marc Márquez tím ukončil sobotní program s tím, že do závodu odstartuje až třináctý. V závěru zrychlil časem 1'48,366 sekundy Karel Abraham a do závodu se kvalifikoval dvacátý.