GP Indianapolisu – páteční tréninky

MotoGP – 1.volný trénink

Do prvního tréninku nastoupili jezdci královské kubatury s motocykly na hladkých pneumatikách, protože rychlá stopa okruhu Indianapolis Motor Speedway velmi rychle osychala. Po první polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem na dráze Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1´34,947 sekundy. Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel něco přes šest desetin, třetí Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) byl o 1,4 sekundy pomalejší. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) měl na kontě dvacátý čas 1´38,503 sekundy. Křest ohněm prožívá Leon Camier (Drive M7 Aspar), který nahradil zraněného Nicky Haydena a musí co nejrychlejši získat ten správný cit s Hondou RCV1000R. Po třiceti minutách ztrácel britský závodník na nejlepší čas 6,5 sekundy.

Deset minut před koncem tréninku zůstával na vedoucí pozici Marc Márquez s časem 1´34947 sekundy. Byl tak jediný s časem pod hranici minuty a pětatřiceti sekund. Druhý Valentino Rossi v posledních deseti minutách vyjel na dráhu a snažil se ztrátu šesti desetin na Márqueze vymazat. Na třetí místo se posunul Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) a stejně jako všichni ostatní se také on vydal na posledních deset minut zpátky na dráhu. Karel Abraham byl sedm minut před koncem tréninku dvaadvacátý.

Ital Valentino Rossi, který v závěru zajel sérii velmi rychlých kol, nejdřív posunu na druhé místo Marca Márqueze a pak nejlepším časem prvního tréninku 1´34,535 sekundy vyhrál souboj s Bradley Smithem (Monster Yamaha Tech 3) a Andrea Iannonem (Pramac Racing). Druhý Smith byl pomalejší o 0,034 sekundy a třetí Andrea Iannone o 0,044 sekundy. Čtvrtý je Pol Espargaró a pátý Marc Márquez ztrácí 0,350 sekundy. Karel Abraham v závěru zabral a s časem 1´35,995 sekundy skončil patnáctý. Leon Camier je prozatím třiadvacátý a na nejlepší čas mu schází 5,427 sekundy.