GP Francie – Závod s výměnou motorek vyhrál Miller, Salač druhý v Moto3!

MotoGP – Warm Up

Před zahřívacím tréninkem královské kubatury přestalo pršet a nad okruhem Bugatti se začala protrhávat oblačnost, takže místy byla vidět modrá obloha. Dráha ale byla po dešti stále mokrá, takže se jelo na pneumatikách do deště a o pády nebyla nouze. Ve třetí zatáčce havaroval Johann Zarco (Pramac Racing), Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR), Pol Espargaró (Repsol Honda Team) a Marc Márquez (Repsol Honda Team).

Trénink vyhrál Danilo Petrucci (Tech 3 KTM Factory Racing), jemuž se v posledním měřeném kole povedlo zajet 1'44,515 sekundy. Druhý v pořadí je Jack Miller (Ducati Lenovo Team), třetí Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing), jemuž na kolegu od KTM chybělo 0,533 sekundy. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) a Joan Mir uzavřeli pětici nejrychlejších. Jezdci si během tréninku zkoušeli výměnu kmotorek v boxech, jelikož počasí v Le Mans je hodně nevyzpytatelné.