GP Francie – V pátek zajeli nejrychleji Francouzi Zarco a Quartararo

Moto3 – 2.volný trénink

Druhý trénink už zahájili jezdci na pneumatikách do suchých podmínek a tomu také odpovídaly časy, které byly rychlejší než dopoledne. Po dvaceti minutách byl s časem 1'42,946 sekundy nejrychlejší Gabriel Rodrigo (Indonesian Racing Gresini Moto3). Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) ztrácel dvě desetiny, třetí Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) byl o tři desetiny pomalejší a na kontě měl již třetí pád. Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) a Ryusei Yamanaka (CarXpert PrüstelGP). Filip Salač (Rivacold Snipers Team) byl s časem 1'44,190 sekundy prozatím osmnáctý a na prvního ztrácel 1,3 sekundy. Těžký pád měl v sedmé zatáčce Andi Farid Izdihar (Honda Team Asia), jehož odnesli na nosítkách a musel do zdravotního centra na lékařskou prohlídku.

Druhý trénink vyhrál Gabriel Rodrigo, který zajel čas 1'42,150 sekundy a v pátek je nejrychlejším jezdcem Moto3. Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing) je se ztrátou 0,126 sekundy druhý, třetí Jaume Masia byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3) a Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) uzavírají Top5. Filip Salač skončil šestnáctý s časem na kolo 1'43,136 sekundy. Lídr série a vítěz posledních třech závodů Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) je po druhém tréninku osmnáctý. O přímém postupu do Q2 rozhodne sobotní třetí trénink.

GP Francie, Moto3 – 2.volný trénink