GP Francie – V pátek zajel nejrychleji Miller, Salač první v Moto3

MotoGP – 2.volný trénink

V úvodní části tréninku neměli všichni pneumatiky na suchou trať, protože místy zase pršelo, ale ve druhé půlce už vyjížděli jezdci MotoGP na hladkém obutí. Časomíru vedl Jack Miller (Pramac Racing) s časem 1'36,432 sekundy. Na druhé pozici figuroval Iker Lecuona (Red Bull KTM Tech 3), třetí byl Francesco Bagnaia (Pramac Racing) a čtvrtý, zároveň poslední v jedné sekundě na prvního, byl Danilo Petrucci (Ducati Team). Pátý Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) už ztrácel přes jednu sekundu. Problém s technikou měl Johann Zarco (Esponsorama Racing), který na trati svoji Ducati chvíli restartoval, ale nakonec naskočila a Francouz dojel do boxů v době, kdy mu patřil patnáctý čas 1'39,742 sekundy.

Deset minut před koncem havarovali oba jezdci Aprilie. Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini) spadl ve třetí zatáčce, highsider dostal v jedenácté Bradley Smith (Aprilia Racing Team Gresini), nejrychlejší jezdec prvního tréninku. Brit to pořádně schytal a určitě skončí ve zdravotním centru. O pár minut později havaroval ve třetí zatáčce Andrea Dovizioso (Ducati Team), jemuž patřil až devatenáctý čas 1'38,726 sekundy. V závěru havaroval Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing Team).

Druhý trénink vyhrál Jack Miller, který je s časem 1'34,133 sekundy také nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků. Na druhé pozici je Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP), který na Australana ztratil 0,367 sekundy, třetí v pořadí je Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu). Japonec měl poslední kolo rozjeté na první pozici, ale ve třetím úseku havaroval.