GP Francie – V Le Mans vyhrál Ital Bastianini, Salač patnáctý v Moto2

Moto3 – Závod

Do závodu na 22kol odstartoval z první řady Dennis Foggia (Leopard Racing), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) a Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo). Z druhé řady vyrazila trojice Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), Carlos Tatay (CFMOTO Racing PrüstelGP) a Andrea Migno (Rivacold Snipers Team). Třetí řada a lídr průběžného hodnocení Sergio Garcia (Gaviota GASGAS Aspar Team), Izan Guevara (Gaviota GASGAS Aspar Team) a Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse).

Po startu jel na první pozici Brazilec Diogo Moreira, jehož následoval Tatsuki Suzuki, Jaume Masia, Dennis Foggia, Carlos Tatay a Deniz Öncü. V posledních zatáčkách prvního kola havarovala skupina závodníků Izan Guevara, Andrea Migno, Sergio Garcia, Ayumu Sasaki, Ivan Ortola, Riccardo Rossi a Kaito Toba, ve druhé zatáčce druhého kola spadl Daniel Holgado. Jelikož už silně pršelo, závod zastavily červené vlajky s tím že restart bude na 14 kol. Pozice na startu budou stejné jak při předchozím startu.

Po restartu, kde byl závod označen jako mokrý, vedl opět Diogo Moreira za nímž jel Dennis Foggia, který Brazilce ještě v prvním kole předjel a převzal vedení. Druhý byl Tatsuki Suzuki, třetí Jaume Masia, čtvrtý Sergio Garcia, pátý Andrea Migno a šestý Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3). Diogo Moreira byl sedmý a ztrácel pozice. Ve čtvrtém kole havaroval Scott Ogden (VisionTrack Rasing Team).

V pátém kole vedl Jaume Masia, který měl těsně za sebou pětici jezdců Dennis Foggia, Sergio Garcia, Deniz Öncü, Carlos Tatay a Andrea Migno. Těsně za vedoucí skupinou jela další skupina vedená Japonci Sasakim a Yamanakem. Desátý Izan Guevara měl na kontě nejrychlejší kolo závodu 1'42,755 sekundy. Jak Diogo Moreira dobře začal, tak ve druhém závodu mu to už moc nešlo a ke všemu dostal penalizaci v podobě průjezdu dlouhým kolem. Drsné soupeření předvedla dvojice Carlos Tatay a Andrea Migno.

Od osmého kola se utrhla vedoucí pětice na rozdíl pěti desetin od svých pronásledovatelů. První jel Jaume Masia, druhý Sergio Garcia, třetí byl Dennis Foggia, čtvrtý Deniz Önc¨a pátý Tatsuki Suzuki. První pětku pronásledoval šestý Ayumu Sasaki, sedmý Ryusei Yamanaka, osmý Izan Guevara, devátý Carlos Tatay, desátý John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max Racing Team), jedenáctý Andrea Migno, dvanáctý Daniel Holgado, třináctý Xavier Artigas a čtrnáctý Riccardo Rossi. Šest kol před koncem nastavil nejrychlejší kolo závodu Izan Guevara (1'42,237).

V desátém kole to byla stále parádní bitva o pozice na stupních vítězů a pochopitelně o vítězství v samotném závodě, jemuž byl stále blíž a blíž Jaume Masia. Druhou pozici držel Dennis Foggia, třetí byl Ayumu Sasaki, čtvrtý Sergio Garcia a pátý Tatsuki Suzuki. Od dvanáctého kola došlo na změnu vedoucího jezdce, protože závod vedl Dennis Foggia, Jaume Masia jel druhý, třetí byl Ayumu Sasaki, čtvrtý Tatsuki Suzuki a pátý Sergio Garcia. Z třinácté pozice havaroval Xavier Artigas.

Po skvělém závěrečném kole závod vyhrál Jaume Masia, druhý projel cílem Japonec Ayumu Sasaki a třetí skončil Izan Gueveara.Lídr průběžného hodnocení Sergio Garcia klání dokončil sedmý v pořadí.